RU

Іпотечних кредитів під 2-3% на всіх не вистачить, - Банкова

12.03.2012, 15:59
Іпотечних кредитів під 2-3% на всіх не вистачить, - Банкова - Фото
3608cd871f077fac998bb6efa84e0e31.jpg
Перший заступник глави Адміністрації президента Ірина Акімова заявила, що на іпотечні кредити від держави під 2-3% річних зможуть претендувати далеко не всі. Про це вона сказала сьогодні журналістам на прес-конференції.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Акімова зазначила, що єдиним джерелом покриття різниці у відсотках між ринковою ставкою й ставкою, яка буде надаватися, є держбюджет. "Ніякого іншого джерела немає і бути не може", - підкреслила вона. За словами Акімової, розрахунки обсягів можливого іпотечного кредитування, його охоплення з точки зору населення та необхідних бюджетних ресурсів зараз проводяться НБУ і Мінфіном.

"Цілком очевидно, що тема масових кредитів, абсолютно для будь-якого громадянина в рамках цієї ініціативи піднята бути не може. Ініціатива, безумовно, повинна бути адресна і, перш за все, стосуватиметься людей, найбільш соціально незахищених, це в основному стосується й молоді, хоча у нас і є програма молодіжного кредитування, і інших людей, незалежно від віку, які потребують житла, не можуть самі заплатити досить високу ціну, вони готові брати участь в кредитуванні, тому що це не безкоштовна роздача квартир, але рівень їх матеріальних можливостей обмежений", - пояснила Акімова. За її словами, визначити цю цільову категорію по доходу, за віком, по будь-яким іншим критеріям - завдання НБУ і Мінфіну.

"А потім потрібно подивитися, скільки реально вже цьому 2012 році можна було б закласти на початок цієї кредитної програми. Ці розрахунки зараз робляться", - підкреслила вона.

На її думку, цього року на реалізацію ініціативи навряд чи вдасться виділити суму, що перевищує 1 млрд.грн. "Це дуже приблизна цифра. Буде багато критеріїв, що обмежують. По-перше, хто має право, в першу чергу, по доходу? По-друге - наявність житла. Цей критерій теж потрібно буде чітко опрацьовувати, тому що питання  не в тому, щоб допомогти кожному й кожному купити квартиру, незважаючи на його дохід і на те, скільки квартир у нього вже є. Це і обсяг площі, який може субсидуватися. Чи можна субсидуватися квартиру 200 кв. метрів? Повинні існувати нормативи, які показують, на що може піти держава в рамках матеріальних можливостей. І, безумовно, цільова група не може бути дуже широкою", - сказала вона.

Нагадаємо, минулого тижня президент Янукович виступив з пакетом соціальних ініціатив. Серед іншого голова держави пообіцяв виборцям іпотечні кредити під 2-3% річних.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини