RU

Поставки вугілля в Україні повинні бути звідки можливо - Демчишин

03.12.2014, 14:23
Поставки вугілля в Україні повинні бути звідки можливо - Демчишин - Фото
Володимир Демчишин
Проблему поставок вугілля з Росії потрібно вирішувати шляхом переговорів. Про це на брифінгу повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин.

"Вугілля, звичайно, треба везти. Везти з усіх можливих місць поставок, звідки його тільки можна взяти. Це і імпорт з Австралії, або звідки вийде. Потужності з прийому вугілля у нас є", - цитує міністра кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Разом з тим, Демчишин додав, що ввезення вугілля - це більш довгострокова перспектива, оскільки з Австралії воно буде йти півтора-два місяці, з Росії чи Польщі - до 30 днів. "Дійсно, є проблема з поставками імпортного вугілля з Росії, які певною мірою обмежувалися. Я однозначно думаю, що це питання треба вирішувати в переговорному процесі", - сказав він.

За словами глави Міненерговугілля, сьогодні він планує провести переговори з компаній Центренерго, яка уклала контракт на поставку великої партії вугілля з Росії. "Зараз це вугілля не пропускається через кордон. Як тільки я зможу підключитися, зрозуміти проблему і, можливо, провести переговори з російською стороною - сподіваюся, ця проблема буде вирішена", - сказав він.

Нагадаємо, 1 грудня колишній в.о. міністра енергетики та вугільної промисловості Юрій Продан повідомив, що Україна після тижневої перерви частково відновила імпорт даного виду палива з Російської Федерації.

Україна з кінця літа відчуває дефіцит вугілля через проблеми з поставками з окупованих територій. У середині серпня компанія Укрінтеренерго уклала контракт з південноафриканською компанією Steel Mont Trading на поставку 1 млн метричних тонн вугілля антрацитної групи з метою забезпечення диверсифікації джерел постачання вугілля.

Південно-Африканська республіка готова продати Україні 1 млн т вугілля. Однак цієї кількості недостатньо, щоб компенсувати обсяги перевезень, втрачені в результаті військових дій в Донбасі. До того ж на засіданні РНБО президент Порошенко ініціював прокурорську перевірку угоди з ПАРівським вугіллям, в результаті чого подальші поставки африканського вугілля виявилися заблокованими. А ЗМІ також публікувалися дані, згідно з якими під виглядом російського в Україні могло продаватися вугілля, захоплене бойовиками на окупованих територіях Донбасу.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини