RU

Постачання вагонів. Україна виграла спір із Росією в СОТ

05.02.2020, 10:27
Постачання вагонів. Україна виграла спір із Росією в СОТ - Фото
Фото: depositphotos.com
доповнено

Апеляційний орган Світової організації торгівлі (СОТ) задовольнив апеляцію України на рішення від 2018 року щодо заборони Росії на постачання українських вагонів і залізничного устаткування. Рішення опубліковано на сайті СОТ.

В організації визнали, що РФ застосувала дискримінаційні умови доступу до ринку для українських виробників у порівнянні з російськими та європейськими, коли з 2013 року вводила обмеження на постачання продукції Крюківського вагонобудівного заводу, Дніпропетровського стрілочного заводу, Азовзагальмаш і Харківського машинобудівного заводу ФЕД.

Доповнено о 14:40: Як пояснили в Мінекономіки, Україна довела, що РФ безпідставно зупинила дію сертифікатів відповідності, виданих українським виробникам, і відмовляла у видачі нових. Також СОТ визнала необґрунтованою відмову РФ визнати сертифікати, видані органами країн Митного союзу.

СОТ буде рекомендувати Росії діяти відповідно до взятих на себе зобов'язань в рамках організації.

У Мінекономіки кажуть, що аналізують рішення СОТ, щоб визначити подальші дії для імплементації Росією рекомендацій і постанов організації.

  • Україна подала позов до СОТ у жовтні 2015 року. Експертна група СОТ в 2018 році відхилила ключові вимоги України, зокрема, вимогу визнати системність порушень з боку Росії. Україна подала апеляцію.
  • За даними уряду, в результаті обмежень РФ український експорт залізничної продукції до країни з 2012 до 2016 року скоротився більш ніж у 20 разів - з $2,6 млрд до $95 млн.

Читайте російською: Поставки вагонов. Украина выиграла спор с Россией в ВТО

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини