RU

Постачальників електроенергії будуть штрафувати за борги перед Укренерго

28.01.2021, 10:54
Постачальників електроенергії будуть штрафувати за борги перед Укренерго - Фото
Укренерго (Фото: пресслужба)

Національна комісія, що здійснює держрегулювання в сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) дозволила НЕК "Укренерго" знову штрафувати постачальників електроенергії за борги. Відповідну постанову НКРЕКП прийняла на засіданні 27 січня, повідомляє пресслужба Укренерго.

"З 1 лютого НЕК "Укренерго" відновлює застосування до постачальників універсальних послуг штрафних санкцій (пені), передбачених договорами про надання послуг із передачі електричної енергії та диспетчерського (оперативно-технологічного) управління", – сказано в повідомленні.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

У компанії нагадали, що в разі порушення термінів оплати ОСП може нараховувати учаснику ринку пеню 0,1% від суми простроченого платежу за кожен день прострочення. У випадку з послугами передачі за прострочення понад 30 календарних днів додатково стягується штраф 7% від суми простроченого платежу.

В Укренерго відзначили, що зараз сумарний борг постачальників електроенергії перевищує 6 млрд грн (з ПДВ), значна частина цієї суми припадає саме на борги постачальників універсальних послуг. Крім того, заборгованість за сплатою тарифу на диспетчеризацію становить 581,7 млн ​​грн.

"Така ситуація вкрай негативно впливає на фінансовий стан Укренерго, яке сьогодні не має достатніх обсягів для бездефіцитного фінансування всіх своїх зобов'язань, зокрема перед ДП "Гарантований покупець" у рамках покладених на компанію спеціальних обов'язків", – підкреслюють у компанії.

НЕК "Укренерго" – приватне акціонерне товариство, 100% акцій якого належать державі. Компанія підпорядковується Міністерству фінансів. Підприємство здійснює експлуатацію магістральних і міждержавних ліній електропередачі, а також обслуговує об'єднану енергосистему країни.
  • За дев'ять місяців 2020 року Укренерго отримало 28,6 млрд грн збитку. Основна причина збитковості держкомпанії – зобов'язання компенсувати дефіцит коштів ДП ​​Гарантований покупець на оплату "зеленого" тарифу.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини