RU

Порошенко запросив польського економіста допомогти з реформами

31.01.2015, 12:11
Порошенко запросив польського економіста допомогти з реформами - Фото
Фото: twitter.com/poroshenko
31 січня президент України Петро Порошенко зустрівся з одним з "батьків" польських економічних реформ Лешеком Бальцеровичем. Про це повідомляє прес-служба Адміністрації глави держави.

Порошенко зазначив, що Польща є зразком країни, яка успішно реформувала економіку і стала повноправним членом Євросоюзу та Організації економічного співробітництва та розвитку. Україна, за словами президента, зацікавлена в застосуванні польського досвіду, зокрема, у реформі місцевого самоврядування.

"Сьогодні у нас є уряд з високим потенціалом, дуже професійний і проєвропейський. У нас є унікальна можливість провести реформи в країні", - сказав Порошенко, запропонувавши Лешеку Бальцеровичу долучитися до цього процесу.

Польський експерт і автор реформ "шокової терапії" підкреслив важливість для успіху перетворень трьох чинників: стратегії, швидкості їх реалізації і команди реформаторів. Бальцерович зазначив, що свого часу його застерігали від проведення непопулярних заходів, але, на його переконання, не вживаючи належних заходів для країни, згодом є загроза подальшого погіршення ситуації.

Для України зараз дуже важливо засвідчити відданість курсу на реформи, вважає Бальцерович. При цьому, на його думку, особливу увагу необхідно приділити питанню реформування бюджету, "позбавляючись від будь-якого субсидування, але в той же час захищаючи найвразливіші верстви населення".

Фахівець також зазначив, що свого часу в Польщі необхідне скорочення бюджетного дефіциту також відбулося за рахунок зменшення пенсійних витрат шляхом підвищення пенсійного віку до 67 років.

Лешек Бальцерович - ідейний натхненник польських економічних реформ (так званого "Плану Бальцеровича" - схеми переведення країни з плановою економікою на країну з ринковим господарством). На початку дев'яностих років минулого століття обіймав посади віце-прем'єра, глави мінфіну та Національного банку Польщі.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини