RU

Порошенко запропонував президенту ЄІБ фінансово допомогти Донбасу

01.12.2014, 18:03
Порошенко запропонував президенту ЄІБ фінансово допомогти Донбасу - Фото
Петро Порошенко, Вернер Хойер (фото - Twitter)
Президент України Петро Порошенко провів зустріч з президентом Європейського інвестиційного банку (ЄІБ), головою ради директорів банку Вернером Хойером. Співрозмовники обговорили стан виконання спільних проектів, які реалізуються в Україні за підтримки ЄІБ.

Як повідомляє прес-служба глави держави, Порошенко запропонував розглянути можливість фінансової та гуманітарної підтримки Донецької та Луганської областей, які постраждали від дій бойовиків. "Отримати таку підтримку до кінця року вкрай необхідно для України. Справа не тільки в грошах і інвестиціях, а в інструменті реінтеграції країни", - сказав він.

Також Порошенко запросив президента ЄІБ взяти участь у донорській конференції для України, проведення якої планується в I кварталі 2015 року.

Президент привітав сьогоднішнє підписання угоди за проектом фінансування модернізації та реконструкції магістрального газопроводу Уренгой - Помари - Ужгород, яке передбачає виділення ЄІБ 150 млн. євро для проекту на загальну суму 300 млн євро. "Таке рішення демонструє високий рівень відповідальності Європейського інвестиційного банку. Це саме те, що зараз потрібно українцям", - підкреслив Порошенко.

Він також додав, що такий проект буде сприяти енергетичній диверсифікації та енергетичній безпеці не лише України, а й Європи.

Президент України висловив велику зацікавленість у розширенні співпраці в різних сферах, зокрема, сприяння ЄІБ розвитку державного і приватного секторів. Порошенко висловив надію, що негайно буде сформовано новий коаліційний уряд, який відразу ж почне роботу зі створення сприятливого інвестиційного клімату, продемонструє реальний успіх у боротьбі з корупцією.

Зі свого боку, президент також висловив сподівання, що новий уряд в Україні негайно приступить до роботи з тим, щоб ще до новорічних свят було підписано низку проектів, які готуються.

Порошенко поінформував про свою ініціативу конституційних змін, спрямованих на децентралізацію влади в Україні та розширення фінансових можливостей місцевих громад. Це також дозволить залучити інвестиції на муніципальний рівень і спрямувати фінансування в енергозберігаючі технології, підвищити ефективність використання водних ресурсів, поліпшити механізми розрахунків та забезпечити ефективну протидію корупції.

Хойер запевнив у готовності співпрацювати в питаннях децентралізації. При цьому він зазначив важливість надання державних гарантій під такі проекти. Зокрема, президент ЄІБ закликав президента України сприяти реалізації проекту завершення будівництва метро в Дніпропетровську.

За підтримки Європейського інвестиційного банку на різних стадіях проектного циклу зараз знаходиться 22 інвестиційних проекти для розвитку державної інфраструктури, енергетики та енергозбереження, сума позик за якими складає близько 3,75 млрд євро.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини