RU

Порошенко планує революцію в економіці України, - ЗМІ

23.03.2012, 10:33
Порошенко планує революцію в економіці України, - ЗМІ - Фото
Петро Порошенко сьогодні може стати міністром
План дій Петра Порошенка на посаді міністра економічного розвитку і торгівлі України передбачає вирішення завдань в трьох напрямках: досягнення прозорості економічної політики, свободи підприємницької діяльності та ефективності використання ресурсів. Про це пише КоммерсантЪ-Украина в публікації "Постом вийшов".

Як відзначає видання, голова ради Національного банку погодився очолити Мінекономіки. Очікується, що сьогодні на сайті президента буде оприлюднено відповідний указ. Свою остаточну згоду Порошенко дав Віктору Януковичу у середу, заручившись його підтримкою щодо реформування не тільки міністерства, але й економіки країни. У розпорядженні видання опинився план дій Порошенка на новому посту.

Перший блок завдань, спрямованих на "введення європейських стандартів, виведення економіки з тіні", озаглавлений "Прозорість економічної політики". Першочерговим завданням Порошенко визначив створення "прозорої, спрощеної та зрозумілої системи державних закупівель". Він також пропонує привести систему показників економічного розвитку до європейських стандартів. Зокрема, це передбачає "відкриту публікацію всіх статистичних показників" та "забезпечення громадськості та інвесторів інформацією про поточний економічний стан".

Другий блок має назву "Свобода підприємницької діяльності". Порошенко впевнений, що саме Мінекономіки повинно стати на "захист бізнесу від силового тиску" й "ліквідувати можливість безпідставного втручання правоохоронних органів в господарську діяльність". У зв'язку із цим він запропонував ввести фінансову відповідальність за нанесення економічної шкоди. У цьому блоці перераховуються конкретні завдання, наприклад, створення спрощеної системи реєстрації права власності та відкритий доступ до Єдиного держреєстру підприємств і організацій України, "заборона на зворотні трансакції з офшорними юрисдикціями".

Третій блок - "Ефективне використання ресурсів" - спрямований на "забезпечення конкурентоспроможності" та "вирівнювання макроекономічних дисбалансів". Домогтися цього, на думку Порошенка, можна, зокрема, за допомогою "дієвої підтримки експорту шляхом введення системи експортного кредитування, страхування ризиків, політичної підтримки українських виробників на зовнішніх ринках"; "захисту внутрішнього ринку від недобросовісної конкуренції з боку іноземних виробників"; " законодавчого врегулювання мінімальної ціни на землю й забезпечення розвитку інфраструктури села".

Видання зазначає, що Порошенко планує переглянути принципи залучення інвестицій в стратегічні інфраструктурні проекти. Систему нацпроектів пропонується трансформувати в перелік пріоритетних напрямів держпідтримки інвестицій.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини