RU

Порошенко не вірить в девальвацію гривні

17.05.2012, 15:15
Порошенко не вірить в девальвацію гривні - Фото
Петро Порошенко спокійний за гривню
Міністр торгівлі та економічного розвитку України Петр Порошенко не бачить підстав для виникнення ризику девальвації курсу гривні по відношенню до долара. Про це голова Мінекономіки сказав журналістам в четвер в Києві.

"Поки ми можемо говорити, що в поточній ситуації стабільності гривні нічого не загрожує. І позиція щодо золотовалютних резервів, і позиція щодо можливих запозичень є такою, що дозволяє контролювати ситуацію", - сказав Порошенко, якого цитує Інтерфакс-Україна.

Разом з тим, коментуючи ситуацію, що склалася напередодні на міжбанку, коли курс гривні по відношенню до долара знизився до рівня 8,049-8,05, Порошенко сказав: "У нас немає ніяких приводів для обурення". "У нас немає ні одного фіксованого курсу, у нас є плаваючий курс, який визначається попитом і пропозицією, і коливання курсу (гривня до долара, - ред.) менше 1%", - сказав він.

Міністр підкреслив, що головним завданням НБУ є забезпечення стабільності купівельної спроможності валюти, а не фіксованого курсу. "Золотовалютні резерви держави не повинні сьогодні витрачатися для того, щоб терміново гасити подібні коливання", - сказав він.

Голова Мінекономіки також відзначив, що в стратегічному плані розвиток і стимулювання експорту української продукції, своєчасне відшкодування податку на додану вартість та забезпечення конкурентоспроможності українських товарів на зовнішніх ринках дозволяє говорити про стабільність гривні в середньостроковій перспективі.

Досьє на Петра Порошенка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини