Порошенко не вірить в девальвацію гривні

17.05.2012, 15:15
Порошенко не вірить в девальвацію гривні - Фото
Петро Порошенко спокійний за гривню

Міністр підкреслив, що головним завданням НБУ є забезпечення стабільності купівельної спроможності валюти, а не фіксованого курсу

Міністр торгівлі та економічного розвитку України Петр Порошенко не бачить підстав для виникнення ризику девальвації курсу гривні по відношенню до долара. Про це голова Мінекономіки сказав журналістам в четвер в Києві.

"Поки ми можемо говорити, що в поточній ситуації стабільності гривні нічого не загрожує. І позиція щодо золотовалютних резервів, і позиція щодо можливих запозичень є такою, що дозволяє контролювати ситуацію", - сказав Порошенко, якого цитує Інтерфакс-Україна.

Разом з тим, коментуючи ситуацію, що склалася напередодні на міжбанку, коли курс гривні по відношенню до долара знизився до рівня 8,049-8,05, Порошенко сказав: "У нас немає ніяких приводів для обурення". "У нас немає ні одного фіксованого курсу, у нас є плаваючий курс, який визначається попитом і пропозицією, і коливання курсу (гривня до долара, - ред.) менше 1%", - сказав він.

Міністр підкреслив, що головним завданням НБУ є забезпечення стабільності купівельної спроможності валюти, а не фіксованого курсу. "Золотовалютні резерви держави не повинні сьогодні витрачатися для того, щоб терміново гасити подібні коливання", - сказав він.

Голова Мінекономіки також відзначив, що в стратегічному плані розвиток і стимулювання експорту української продукції, своєчасне відшкодування податку на додану вартість та забезпечення конкурентоспроможності українських товарів на зовнішніх ринках дозволяє говорити про стабільність гривні в середньостроковій перспективі.

Досьє на Петра Порошенка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИсторииЕва и псевдохалифат. Как украинка с детьми оказалась в сирийском лагере для беженцев