Попит падає. Коронавірус змушує ОПЕК+ скоротити нафтовидобуток

06.02.2020, 16:27
Попит падає. Коронавірус змушує ОПЕК+ скоротити нафтовидобуток - Фото
Нафтовидобуток (фото - depositphotos.com)

Технічний комітет ОПЕК+ рекомендував скоротити нафтовидобуток ще на 600 000 барелів на добу і тепер очікує остаточного рішення Росії щодо цієї пропозиції. Про це повідомляє Reuters із посиланням на два джерела в ОПЕК+.

"Рекомендація - скоротити видобуток на 600 000 барелів на добу. Росія попросила більше часу для консультацій", - сказало одне з джерел.

Повідомляється, що міністри ОПЕК+ поки не прийшли до спільного рішення з приводу перенесення майбутньої зустрічі на лютий з початку березня.

Міністр енергетики Росії Олександр Новак вранці в четвер сказав, що Росія поки не сформувала свою позицію щодо угоди.

"Я зараз навіть не готовий вам сказати, до чого ми готові або не готові, до кінця не розуміючи ситуацію і чіткі прогнози щодо розвитку подій в зв'язку з коронавірусом. Для цього потрібен ще деякий час, щоб подивитися, як буде розвиватися ситуація, який вплив буде на світові ринки на нафту", - цитує Новака ТАСС.

Остаточне рішення має бути прийняте на засіданні міністрів країн ОПЕК+ 5-6 березня. У минулому міністри брали рекомендації технічного комітету без змін.

  • В кінці грудня 2019-го в Ухані (Китай) підтвердили появу нового штаму коронавірусу 2019 nCoV, який викликає атипову пневмонію. За даними на ранок 6 лютого у всьому світі одужали 1198 людей, загинули 565, загальна кількість заражених - більше 28 000.
  • Раніше Bloomberg повідомляв, що попит на нафту в Китаї впав на 20%, або приблизно на 3 млн барелів на добу. Це можна вважати найсерйознішим шоком на нафтовому ринку з фінансової кризи 2008-2009 років.
  • Експерти агентства Moody's заявляли, що пандемія коронавірусу може стати "чорним лебедем", який вплине на світову економіку істотніше, ніж фінансова криза 2008-2009 років.

Читайте російською: Спрос падает. Коронавирус вынуждает ОПЕК+ сократить нефтедобычу

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

LIGA радниківНевидимая власть. Зачем руководству страны 500 советников и помощников