RU

Понад 4 млн. хворих вимагають він нардепів поділитися грошима

13.09.2012, 11:31
Понад 4 млн. хворих вимагають він нардепів поділитися грошима - Фото
554779d1976a8f0da8a5b0a492218418.jpg
Хворі на СНІД, туберкульоз та гепатит просять народних депутатів третину суми, яка щорічно виділяється на оздоровлення чиновників, направити на порятунок життя хворих, а президента - вплинути на формування бюджету на 2013 рік з метою виконання передвиборної програми Партії регіонів, 100-відсоткового забезпечення ліками хворих. Про це ініціатори звернення повідомили сьогодні на прес-конференції.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, зокрема, ВІЛ-інфікований Дмитро Шерембей, голова дорадчої ради організації з питань доступу до лікування в Україні, зазначив: "Більше ста тисяч людей в цій країні хочуть просто вижити. Нам все одно, які будуть ремонти в цій країні , які гарні будуть тролейбуси ... Більш 4,5 мільйонів людей в Україні живуть із цими смертельними захворюваннями ... Зараз всі депутати поспішають до Верховної Ради, обіцяючи все саме хороше. Ми до них звернулися на початку літа: дайте нам можливість у наступному році дожити до кінця 2013 ... За великим рахунком, ми хотіли б, щоб всі депутати в Україні відмовилися від коштів на відпочинок на курортах і на обслуговування в лікарнях".

Ініціатори звернення звернули увагу на те, що 1 млрд.грн., необхідний на стовідсоткове лікування українців, хворих на туберкульоз, гепатит і СНІД, це всього лише третина тієї суми, яка щорічно виділяється на санаторно-курортне лікування та оздоровлення чиновників. На їхні звернення добровільно відмовитися від свого санаторно-курортного забезпечення на сьогоднішній день відгукнулися тільки 32 народних депутата. Серед них: 9 з 194 регіоналів і 1 з 25 комуністів. Решта 22 - депутати, які пройшли до парламенту за списками опозиційних сьогодні політичних сил, НУНС і БЮТ.

Шерембей наголосив, що сьогодні у депутатів є унікальна можливість виконати свої обіцянки ще до виборів і проголосувати за виділення в бюджеті на 2013 рік 1 млрд.грн. на лікування хворих. "Нам не потрібні обіцянки, які будуть виконуватися колись. Вони зараз можуть проголосувати за бюджет, який мені, як пацієнту, гарантує життя", - підкреслив він. У своєму зверненні до президента, яке буде передано сьогодні, його ініціатори наголошують: "Знаючи про те, що однією із цілей передвиборчої програми Партії регіонів "Від стабільності до благополуччя" є стовідсоткове забезпечення ліками хворих на СНІД і туберкульоз, просимо вас, пане президенте, вплинути на формування державного бюджету на 2013 рік, в якому буде забезпечено стовідсоткове лікування українців, хворих на туберкульоз, гепатит і СНІД, в розмірі 1 мільярда гривень, а саме: 399840 тис.грн. - на лікування СНІДу, 296160 тис.грн. - на закупівлю медикаментів для лікування туберкульозу, 304000 тис.грн. - на протидію вірусним гепатитам. Зазначена сума дасть шанс вижити 106740 українцям, хворим цими хворобами, які вимагають негайного лікування".
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини