RU

Помилилися всі прогнозисти: Мінекономіки пояснило причини помірного падіння ВВП України

16.02.2021, 13:04
Помилилися всі прогнозисти: Мінекономіки пояснило причини помірного падіння ВВП України - Фото
Фото: depositphotos.com

За розрахунками Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства падіння ВВП України в 2020 році склало 4,2% проти попереднього року, що виявилося вище песимістичних прогнозів авторитетних міжнародних організацій та українського уряду. Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.

У міністерстві нагадують, що уряд прогнозував (станом на липень 2020 року) падіння ВВП на рівні 4,8% за підсумками минулого року. Прогноз МВФ (грудень 2020 року) – 5%, Світового Банку (жовтень) – 5,5%, НБУ (жовтень) – 6%, Dragon Capital (вересень) – 5,5%, Fitch Ratings (вересень) – 6,5 %, ICU (листопад) – 5%, ЄБРР (жовтень) – 5,5%.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Уповільнення падіння української економіки відбулося завдяки зростанню економічної активності в четвертому кварталі 2020 року, відзначають у міністерстві.

Зокрема, значно зріс рівень споживчого попиту завдяки підвищенню з 1 вересня мінімальної заробітної плати до 5000 грн і зростання реальної заробітної плати на 9,6% в четвертому кварталі.

Також зріс попит із боку сектора державного управління за рахунок державної підтримки бізнесу і населення і завдяки програмі "Велике будівництво", вказують у Мінекономіки.

У всіх секторах економічної діяльності спостерігалося підвищення рівня виробництва, що пояснюється адаптацією більшості компаній до роботи в умовах карантинних обмежень.

На уповільнення падіння економіки також мало вплив пожвавлення на міжнародних ринках в кінці 2020 року.

Стримуючими факторами зростання української економіки залишалися понесені на початку року збитки підприємств і низька інвестиційна активність в реальному секторі, пояснюють у міністерстві.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Роман Брыль
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини