RU

Польська PGNiG планує брати участь у приватизації українського енергосектору

12.10.2020, 18:35
Польська PGNiG планує брати участь у приватизації українського енергосектору - Фото
Підписання договору між PGNiG і ФДМУ (Фото: Офіс Президента України)

Польська енергетична компанія PGNiG і Фонд державного майна України підписали Договір про нерозголошення потенційним покупцем конфіденційної інформації про об'єкти приватизації. Про це повідомляє пресслужба компанії PGNiG у Twitter.

"Він (договір, – ред.) зробить для нас можливою участь у приватизації українського енергетичного сектору", – заявила пресслужба PGNiG.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook:  головні бізнес новини

В Офісі президента України заявили, що документ дозволить PGNiG отримати інформацію про об'єкти приватизації, щоб потім "поборотися за них". Партнерство польської компанії і ФДМ має стати сигналом для інших іноземних інвесторів, вважають в ОП.

Глава ФДМУ Дмитро Сенниченко заявив, що підписанню договору передували переговори з українським представником PGNiG у вересні. Тоді представник компанії заявив, що PGNiG хоче інвестувати в український енергетичний сектор.

Однак у пресрелізі компанії глава PGNiG Єжи Квечинський наголошував на "можливій участі" компанії у приватизації української енергогалузі.

PGNiG S.A. – найбільша польська компанія, що займається нафто- і газовидобуванням у Європі й Африці, а також видобутком, зберіганням і транспортуванням енергоносіїв. Капіталізацію компанії оцінюють у 7 млрд євро.
  • У 2016 році PGNiG почала експорт природного газу українським компаніям. За цей час компанія експортувала в Україну 3 млрд кубів газу. Від початку 2020 року компанія експортувала в Україну рекордні 0,9 млрд кубів газу.
  • 28 вересня 2020 року стало відомо, що вперше PGNiG стане постачальником газу для української ГТС. Поставки повинні були здійснюватися з 1 жовтня 2020 року до 1 травня 2021 року.
  • 11 вересня 2020 року голова PGNiG заявив, що до кінця осені компанія почне розвідку газових родовищ у Львівській області. Пізніше плани перенесли на першу половину 2021 року.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram:  тільки важливе

Александр Мясищев
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини