RU

Польська PGNiG хоче викупити 50% акцій української газовидобувної компанії

13.05.2021, 10:16
Польська PGNiG хоче викупити 50% акцій української газовидобувної компанії - Фото
Одне з нафтогазових родовищ PGNiG. Фото: pgnig.pl

Польська державна нафтогазова компанія PGNiG планує купити понад 50% у ТОВ "Карпатигазвидобування". Відповідний дозвіл 13 травня має схвалити Антимонопольний комітет. Про це йдеться в порядку денному АМКУ.

"Про надання дозволу компанії Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA (м. Варшава, Польща) на придбання частки в статутному капіталі ТОВ "Карпатгазвидобування" (м. Київ), що забезпечує перевищення 50 відсотків голосів у вищому органі управління товариства", – йдеться в повідомленні.

Карпатигазвидобування належить українській групі компаній Енергетичні ресурси України.

PGNiG – найбільша нафтогазова компанія Польщі, що займається розробкою газових і нафтових родовищ, видобутком, зберіганням і транспортуванням енергоносіїв, а також будівництвом і розвитком нафтогазової транспортної мережі, експортом і імпортом газу.
Енергетичні ресурси України – група компаній з іноземними інвестиціями, що спеціалізується на реалізації проєктів в українській енергетиці. Дочірня компанія Еру Трейдінг стала першою компанією, що здійснила імпорт електроенергії з країн Європи до України.
  • У грудні 2019 року польська PGNiG і українська ЕРУ підписали угоду про спільну розробку нафтогазового родовища у Львівській області. Компанії збираються пробурити розвідувальну свердловину глибиною до 2500 м. Розвідувальні роботи почнуться відразу після отримання всіх погоджень і дозволів.
  • PGNiG і ЕРУ з 2016 року займаються експортом газу до України. У 2017 році вони поставили перший американський скраплений газ до України.
  • За прогнозами Нафтогазу, найближчими роками видобуток газу Укргазвидобуванням (входить до групи Нафтогаз) не зростатиме через виснаженість родовищ, які розробляє компанія.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини