RU

Польща збирається подати в суд на Газпром

07.10.2011, 15:31
Польща збирається подати в суд на Газпром - Фото
de58396a02a1e028b711a78df752d178.jpg

Польща збирається подати в суд на Газпром
Польща збирається в середині жовтня подати в суд на головного постачальника газу в країну - російський Газпром, якщо він не погодиться надати знижку на паливо, що поставляється. Про це повідомляє належна державі нафтогазова компанія PGNIG, яка виступатиме стороною в судовій суперечці в міжнародному арбітражі в Стокгольмі.

"Переговори вимагають збереження конфіденційності, тому про результати ми проінформуємо після їх завершення, яке заплановане на середину жовтня", - сказано в заяві компанії, яку наводить УНІАН.

"Якщо вони не принесуть задовольних результатів, то PGNiG направить справу в міжнародний арбітраж", - сказано в повідомленні.

6 жовтня польська газета DziennikGazetaPrawna написала, що польська влада вимагає від росіян 10% знижки на паливо, що поставляється в Польщу, зауваживши, що "ціна питання" складає більше $0,5 млрд.

"Аргументи про необхідність знизити ціни на нашому боці. Попит в Європі сильно скоротився, перед нами - можливість чергового уповільнення економічного зростання, крім того, зараз спостерігається значно перевищуюча попит пропозиція на LNG, який є конкурентом російському газу", - сказав виданню віце-голова PGNiG Радослав Дудзінський.

DGP зазначила, що в разі задоволення позову польської компанії "Газпром" буде зобов'язаний повернути PGNiG "декілька сотень мільйонів доларів", переплачених за газ з моменту, коли компанія подала заявку про зниження ціни – з квітня 2011 року.

Видання також нагадало, що зниження ціни на газ від "Газпрому" домагається Литва, міжнародний гігант Shell, французький GdF Suez, а також італійська ENI.

Газета додала, що німецькі RWE і E.ON вже подали позови в міжнародний арбітраж, вимагаючи знизити ціну на російський газ.

Нагадаємо, на початку вересня Дудзінський назвав подачу PGNiG позову "найбільш вірогідним сценарієм", якщо росіяни добровільно не нададуть знижку до жовтня.

Найбільша країна Східної Європи 38-мільйонна Польща, яка за рахунок власного видобутку газу покриває близько третини своїх потреб, з кінця 2010 року практично всі інші 70% імпортує з Російської Федерації. PGNiG в прийнятій в 2008 році стратегії свого розвитку прогнозувала скорочення газових поставок з РФ в загальному балансі до 40%, збереження близько 30% частки власного видобутку і поставку ще близько 30% з інших джерел, зокрема через LPG-термінал, що будується на Балтійському морі.

Ринок газу, нафти і нафтопродуктів: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини