RU

Польща займеться модернізацією кордону з Україною

28.01.2010, 16:50

Польський уряд затвердив програму модернізації пунктів пропуску на кордоні з Україною, на яку в найближчі три роки планує виділити 128 мільйонів доларів (за курсом 2,9 злотого за долар).

Як повідомляє УНІАН, ця сума становить 77% всіх витрат, передбачених до 2014 року на модернізацію польсько-українського кордону, яка де-факто є кордоном 27 країн Євросоюзу з Україною. Інші кошти будуть виділені за рахунок програм Європейського Союзу, до якої входять поляки.

Затверджена на цьому тижні програма, крім модернізації існуючих пунктів пропуску, передбачає будівництво нових.

Зокрема уряд планує побудувати два нові пункти пропуску Довгобичув-Угринів і Будомеж-Грушев і модернізувати Зосин-Устилуг, Дорогус-Ягодин і Корчева-Краковец.

У результаті, у 2013 році кількість смуг для перевірки приватних автомобілів збільшиться до 91 з нинішніх 44, а для вантажних автомобілів - до 57 з 36. Крім того, зросте кількість стоянок для вантажних автомобілів до тисячі з нинішніх 340.

Польський уряд розраховує, що модернізація пунктів пропуску і будівництво нових, а також застосування найсучаснішої апаратури для перевірки громадян і товарів, які перетинають кордон, значно пришвидшить перетин кордону.

Нагадаємо, посол України у Польщі Олександр Моцик прогнозує, що до літа 2012 року, коли поляки з українцями спільно будуть приймати чемпіонат Європи з футболу, на польсько-українському кордоні можуть бути введені в експлуатацію два нові пункти пропуску.

На 540-кілометровому кордоні між Україною і Польщею діє 12 пунктів пропуску, половина з яких автомобільні.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини