RU

Польща може заблокувати газовий договір з Росією

21.12.2009, 10:09

Лідер "Польської селянської партії" (PSL) і заступник Прем'єр-міністра Польщі Вальдемар Павляк заявив про намір заблокувати узгоджений на минулому тижні новий газовий договір з Росією у випадку, якщо національні газові компанії країн не вирішать ряд спірних питань.

Як повідомляє УНІАН, В.Павляк, зокрема, вимагав сплати "Газпромом" близько $100 млн. боргу за транзит російського газу, надання документа про нові тарифи транспортування газу з РФ польською територією і зменшення ціни на газ для Польщі.

"Немає підстав для того, щоб завершити міжнародну процедуру доти, поки не будуть узгоджені між PGNiG і "Газпромом" вигідні для Польщі умови колишніх і майбутніх розрахунків", - зазначив він на несподівано скликаній у п'ятницю прес-конференції.

"Заблокую ратифікацію газового договору з РФ, поки PGNiG і "Газпром" не вирішать спірних моментів", - додав він.

В.Павляк також заявив про "саботаж" серед польських перемовників, деякі з яких надавали неточні дані під час перемовин з росіянами. "Не повинно бути так, що деякі персони, компанії, радники виступають у різних оркестрах", - зазначив він.

За даними польських ЗМІ, тільки В.Павляк може подати формальну заявку на затвердження узгоджених після майже року перемовин з росіянами нового договору про постачання газу до Польщі.

Нагадаємо, минулого четверга польська влада заявила про завершення газових перемовин з російською стороною і найближчим часом планується їхнє підтвердження на урядовому рівні.

У кінці жовтня польський PGNIG і "Газпром" домовилися продовжити міжурядовий контракт на 15 років до 2037 року і збільшити обсяги щорічних постачань з 8-9 до 10,27 млрд. кубометрів газу, починаючи з наступного року.

Польський Президент Лех Качиньский і опозиція розкритикували документ, заявляючи, що він наголошує на планах диверсифікації газових постачань до Польщі, яка майже весь імпортований газ купує у РФ.

Ринок газу, нафти і нафтопродуктів: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини