RU

Політика, великий бізнес, ЗМІ: ZN.UA опублікувало деталі закону про олігархів

27.05.2021, 14:09
Політика, великий бізнес, ЗМІ: ZN.UA опублікувало деталі закону про олігархів - Фото
Колаж Liga.net

Під визначення олігарха в Україні потрапляють особи, які одночасно беруть участь у політичному житті країни, мають значний вплив на ЗМІ і контролюють значну за обсягом господарську діяльність. Визначення надане в законопроєкті Міністерства юстиції про олігархів, із текстом якого ознайомилася редакція ZN.ua.

Згідно з документом, під участю в політичному житті розуміється: займати високу посаду в держапараті (від президента до керівника будь-якого центрального органу виконавчої влади), бути пов'язаним із високопоставленими особами, фінансувати або безпосередньо керувати партією, контролювати ЗМІ, які "поширюють інформацію політичного характеру".

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини 

Особи, що контролюють великий бізнес – це кінцеві бенефіціари природних монополій, монополісти (50% протягом року поспіль) товарних ринків або просто власники або бенефіціари активів вартістю понад мільйон прожиткових мінімумів (2,28 млрд грн, або $84 млн).

Відповідно до законопроєкту, рішення про визнання особи олігархом приймається Радою національної безпеки і оборони України на підставі подання Кабміну, члена РНБО, НБУ, СБУ або Антимонопольного комітету України і набирає чинності з дня офіційної публікації відповідного указу президента і обов'язкове для виконання.

Офіційно визнаного олігарха включать до "Реєстру осіб, які мають значний економічний і політичний вплив на суспільне життя (олігархів)".

Особам, які будуть включені до реєстру, забороняється:

1. здійснювати внески (прямо або опосередковано через інших осіб) на підтримку політичних партій відповідно до Закону України "Про політичні партії в Україні".

2. бути бенефіціаром (зокрема мати у власності) або контролером засобів масової інформації, які поширюють інформацію політичного характеру.

3. бути покупцем (бенефіціаром покупця) в процесі приватизації об'єктів великої приватизації.

Особи, включені до реєстру, також будуть зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в порядку, встановленому Законом України "Про запобігання корупції", йдеться в тексті законопроєкту.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Роман Брыль
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини