RU

Покупцем Промінвестбанку виявилася маловідома фінкомпанія

06.04.2020, 15:13
Покупцем Промінвестбанку виявилася маловідома фінкомпанія - Фото
Відділення Промінвестбанку в Києві (Фото: Nick Shevchenko/Google Maps)
уточнено

Покупцем арештованих акцій Промінвестбанку (ПІБ), "дочки" російського державного Зовнішекономбанку, була компанія Альтана Капітал від імені та за дорученням фінансової компанії (ФК) Фортіфай, свідчить рішення Київського апеляційного суду від 31 березня.

Читайте нас у Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Цим рішенням суд відхилив клопотання ФК Фортіфай про скасування арешту акцій Промінвестбанку, який було накладено в рамках виконання рішення міжнародного арбітражу Гааги щодо стягнення з Росії збитків за захоплення активів у Криму, якого домоглися структури Ігоря Коломойського.

У рішенні суду йдеться, що 4 березня Альтана Капітал від імені, за рахунок і за дорученням Фортіфай на торгах ПФТС придбала 99,7726% акцій ПІБу, а 6 березня було укладено договір купівлі-продажу цінних паперів.

Надалі компанія Фортіфай виплатила повну вартість акцій - 268,7 млн ​​грн у рамках виконання вимог регламенту біржових торгів. Але арешт акцій ПІБу, накладений 5 вересня 2018 року, не дозволив завершити угоду, а саме - перевести акції банку з рахунку власника на рахунок Фортіфай.

Адвокати пов'язаних із Коломойським компаній відзначали, що Фортіфай не є ні учасником справи, ні стороною, ні третьою особою, у зв'язку з цим не має права звертатися з клопотанням про скасування арешту.

Приєднуйтесь до Instagram Liga.net - тут тільки те, про що ви не можете не знати

Компанія Крим Девелопмент, яка є одним із позивачів в арбітражній справі, заявила, що про проведення аукціону з продажу акцій ПІБу дізналася зі ЗМІ. На її думку, торги було проведено таким чином, що потенційні покупці не змогли прийняти в них участь, в результаті чого пакет акцій банку був проданий за ціною, майже в два рази нижче ринкової.

В Єдиному держреєстрі власниками компанії Фортіфай є Олександр Камишин і Микола Нестеренко, з 10 березня 99% частки в компанії належить самій ФК, ще 1% - одеситу Сергію Фактулліну.

Фактуллін раніше вже був власником компанії - до 29 вересня 2019 року.

Читайте також: Коломойський продає український "банк Путіна". Недорого - $20 млн

Підписуйтесь на розсилки Liga.net - тільки головне у вашій пошті

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини