RU

Поїздки за 500 грн. АМКУ вивчає різке зростання цін на таксі в Києві

07.04.2021, 17:25
Поїздки за 500 грн. АМКУ вивчає різке зростання цін на таксі в Києві - Фото
Таксі (Фото: depositphotos.com)
оновлено

Антимонопольний комітет України розпочав дослідження різкого зростання цін на таксі в Києві в перший день локдауну 5 квітня. Про це повідомляє в Facebook голова Київського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України Олексій Хмельницький.

"АМКУ почало дослідження щодо дотримання учасниками ринків надання послуг з перевезення пасажирів в Києві, а також організації таких перевезень (за допомогою застосунків, веб-сайтів)",  – заявив Хмельницький.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

За його словами, служби таксі "миттєво скористалися" введенням обмежень на проїзд в транспорті. Через це вартість замовлення зросла вдвічі-тричі.

Різке підвищення цін може свідчити про ознаки зловживання монопольним становищем і антиконкурентні узгоджені дії.

"Скарг в наше відділення надійшло дуже багато. Особливо вразила киян цінова політика компаній Убер, Болт і Уклон, що мають левову частку замовлень в Києві. Перші дві компанії мають іноземне коріння і працюють через відповідні застосунки", – заявив Хмельницький.

Оновлено о 17:00. Хмельницький  заявив, що вартість замовлення в Uklon, Uber і Bolt виросла в три-чотири рази в перший день локдауну 5 квітня. Вже до вечора 6 квітня ціни на таксі у цих компаній одночасно стабілізувалися. У цій ситуації є ознаки порушення конкурентного законодавства, вважає Хмельницький.

"Увечері 6 квітня ціни на таксі помітно впали. Попит не зменшився (поїздок менше не стало, попит постійний) і карантин не скасовували. Це і є реакція зазначених компаній на обурення киян, ЗМІ та реакцію АМКУ", – заявив Хмельницький.

Він вважає, що компанії можуть регулювати ціни самостійно, а не тільки в автоматичному режимі. Компанії отримають штраф, якщо АМКУ отримає докази антиконкурентних дій.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Александр Мясищев
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини