RU

Подорожчання хліба торкнеться всієї України. Вже у лютому

03.02.2009, 08:54

У лютому зростання цін на хліб і хлібобулочні вироби зачепить всю Україну. Такий прогноз генерального директора об'єднання "Укрхлібпром" Олександра Васильченка.

При цьому він зазначає, що зараз зростання цін на хліб сталося тільки в Криму. "У січні в Криму на 3-12% подорожчав батон з борошна вищого гатунку. По всій країні хліб у лютому подорожчає мінімум на 5%", - сказав О.Васильченко, слова якого наводить газета "Сегодня".

За словами О.Васильченка, зараз виробнцтво хліба зовсім не дотується з місцевих бюджетів, навіть у Києві. Соціальні сорти хліба для пекарів збиткові, а сама галузь дуже низькорентабельна, на рівні 2%.

У столиці, де хліб був традиційно одним із найдешевших у країні, виробники про подорожчання наразі не говорять. "Ми не робимо ніяких заяв, тому що поки очевидних причин для подорожчання не бачимо. На початку місяця розрахунки ще не готові, тому говорити про можливе подорожчання рано", - повідомила прес-секретар "Київхліба" Наталія Лук'янова.

Незважаючи на те, що, згідно з офіційними даними, в Україні зафіксований один із найбільших врожаїв зерна, а ціни на пшеницю як мінімум на 1/3 нижче, ніж у минулому році, пекарі знову говорять про можливе подорожчання хліба. Аргументи пекарів такі: подорожчали енергоносії і валютні кредити, які треба віддавати. Виручку за проданий хліб пекарі отримують у гривнях. "Крім цього, у нас імпортне обладнання. Зараз підприємствам довелося зупинити всі проекти реконструкції. Високоякісної пшениці мало, всього 11% від обсягу врожаю, і при цьому вона ще вивозилася. А газ у цьому році подорожчає для нас на 40%", - каже віце-президент Всеукраїнської асоціації пекарів Борис Шестопалов. За його словами, саме газ буде причиною першої хвилі подорожчань, вже у першій декаді лютого.

Нагадаємо, експерти галузі зазначають, що у собівартості буханця газ становить тільки 10%, ще 50% - мука, 30% - зарплата працівників і 10% - дріжджі, сіль, витрати на бензин. Пекарі, проте, наполягають на тому, що повинні подорожчати навіть соцсорти, щоправда, не набагато - усього на 4-12 копійок, інші - на 10-30 копійок, залежно від рецептури. Загалом же, за словами Б.Шестопалова, протягом року хліб не повинен подорожчати більше, ніж на 20%.

Харчова промисловість: добірка новин>>>

Фінансова криза: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини