RU

"Податок на Google", брехня в деклараціях, перевантаження фур. Що сьогодні прийняла Рада

03.06.2021, 20:25
Верховна Рада (Фото: пресслужба Слуги народу/Facebook)

3 червня Верховна Рада прийняла низку важливих законів. Вони стосуються оподаткування, декларування доходів, відповідальності за брехню в деклараціях чиновників і габаритно-вагового контролю на дорогах. Детальніше – в огляді  LIGA.net.

Податок для техногігантів
Депутати проголосували за законопроєкт №4184, що зобов'язує компанії без представництва в Україні платити ПДВ на онлайн-послуги. Сервіси типу Google, Facebook, Netflix і Youtube повинні будуть платити 20% ПДВ за надання через Інтернет доступу до контенту (фото-, відео-, аудіо файлів, текстів). Автори законодавчої ініціативи очікують, що економічний ефект від прийняття цього закону складе 3 млрд грн на рік. Закон також скасовує ПДВ для українських юросіб під час придбання електронних послуг у таких компаній, наприклад, реклами.

Автоматичне зважування вантажівок
Прийнято законопроєкт №3742 про габаритно-ваговий контроль на дорогах. Документ закріплює можливість фіксувати "перевантаження" в автоматичному режимі. Укртрансбезпека отримає можливість стягувати через суд плату за проїзд дорогами з перевантажених авто. Також передбачено десятикратне збільшення штрафу за перевезення пасажирів/вантажів без документів (до 17 000 грн). Такий же штраф загрожує за відмову надати документи для перевірки. Планується також встановити прогресивну ставку штрафу за перевантаження в залежності від відсотка відхилення від допустимої ваги: ​​від 8 500 грн за 5% перевантаження до 51 000 грн за понад 30% перевантаження).

Оскарження умов тендерів
Парламент змінив функціонування і процедуру оскарження державних закупівель. Законопроєкт №5309 передбачає подання скарг в електронній формі шляхом заповнення уніфікованих форм. Згідно з документом, у разі оскарження тендерної документації автор скарги зобов'язаний надавати докази порушень і захищених законом інтересів. Також із-під дії закону "Про державні закупівлі" виводять закупівлі товарів і послуг, пов'язаних із проведенням Дня Незалежності та Дня Конституції України.

Добровільне декларування активів фізосіб
Верховна Рада прийняла законопроєкт №5155 про внесення змін до статті 16 закону "Про валюту і валютні операції. Цей документ звільняє фізосіб, які подали спеціальну добровільну декларацію, від штрафних санкцій за порушення валютного законодавства або нормативно-правових актів НБУ з питань валютного регулювання та контролю.

Відповідальність за брехню в деклараціях
Прийнято законопроєкт №4651 про відповідальність за брехню в деклараціях чиновників. Таким чином Верховна Рада повернула покарання у вигляді позбавлення волі за брехню чиновників у майнових деклараціях, яку восени скасував Конституційний суд, але з правками, що пом'якшують відповідальність за декларування майна родичів або неподання декларації. Глава ЦПК Віталій Шабунін заявив, що внесені поправки погіршили ситуацію з декларуванням. За його словами, одна з поправок унеможливлює покарання за брехню про майно родичів, навіть якщо декларант знає про це майно. Через ці поправки президент  Володимир Зеленський  ветуватиме цей закон, повідомляє пресслужба Офісу президента.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Юрий Тарасовский, Александр Мясищев
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини