RU

Податкова вже готова працювати за новим КПК

12.10.2012, 10:24
Податкова вже готова працювати за новим КПК - Фото
f64d829a7fef35cd5bb363b78dcf4351.jpg
Державна податкова служба України готова здійснювати досудове розслідування злочинів, віднесених до її компетенції у відповідності з новим Кримінально-процесуальним кодексом. На сьогодні в ДПСУ немає жодного слідчого без персонального комп'ютера, а підрозділи підключені до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Про це під час прес-конференції повідомив начальник Головного слідчого управління ДПС України Анатолій Яковинець.

Як повідомляє прес-служба відомства, Яковинец зазначив, що зараз завершується обладнання спеціальних технічних приміщень для роботи з аудіовізуальним матеріалом. У цих кімнатах проводитися очні ставки та допити в режимі відеоконфереціі (що дозволить слідчим не їздити в регіони), а також упізнання осіб по фото і записами камер спостереження.

Крім того, у податкових слідчих вже є бланки документів нового зразка та інструкції з проведення слідчих дій.

Чиновник податкової також запевнив, що прийняття нового КПК не призведе до посилення фіскального тиску. "Для підприємців, які належним чином виконують конституційний обов'язок по сплаті податків, взагалі нічого не зміниться", - підкреслив Яковинець.

У податковій нагадали, що принциповою новацією в КПК стало надання права фігурантам справ та їх захисникам самостійно збирати докази. Також в новому КПК не передбачено функціонування органів дізнання, проведення дослідчих перевірок та додаткових розслідувань. Слідчий не пізніше 24 годин після отримання заяви або повідомлення про кримінальне правопорушення відразу буде починати розслідування.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини