RU

Податкова схвалила підвищення акцизів і зниження єдиного податку

20.11.2012, 14:55
Податкова схвалила підвищення акцизів і зниження єдиного податку - Фото
c02ae34973bcd7db3151297c05f6421b.jpg
Державна податкова служба України підтримала законопроект "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зміни ставок деяких податків і зборів" (№ 0687). Документ запланований до прийняття парламентом у другому читанні на цьому тижні.

"Зазначений законопроект в цілому вирішує питання забезпечення надходження коштів до державного бюджету, вдосконалення порядку адміністрування податків і спрощення податкового обліку, які входять до числа основних напрямів реформування податкової системи України на сучасному етапі", - сказано в офіційній позиції ДПС, яку оприлюднила прес-служба відомства.

"Законопроектом пропонується удосконалити діючу структуру акцизного оподаткування шляхом збільшення мінімального акцизного податкового зобов'язання та збільшення специфічної ставки акцизного податку на тютюнові вироби майже в півтора рази з одночасним зменшенням впливу адвалорної (процентної) ставки. Запропоновані зміни забезпечать стабільні і прогнозовані надходження в державний бюджет. В новій структурі оподаткування держава буде отримувати гарантований фіксований податок з пачки тютюнових виробів (85% сигарет на ринку коштують менше 11 грн.)", - зазначила директор департаменту адміністрування податку на прибуток та інших податків і зборів (обов'язкових платежів) ДПС України Наталія Хоцянівська.

Законопроект пропонує також суттєві штрафи за зберігання, виробництво і торгівлю підакцизними товарами без акцизних марок встановленого зразка або з підробленими марками.

Водночас, згідно із законопроектом №10687, представники малого та середнього бізнесу отримають ряд податкових преференцій. Документ передбачає зниження ставки єдиного податку для п'ятої групи платників єдиного податку (приватні підприємці, що мають до 20 млн.грн. доходу на рік і до 20 осіб персоналу) - з 7% до 5%. Для шостої групи суб'єктів спрощеної системи оподаткування (підприємства з річним доходом до 20 млн.грн. таа до 50 співробітників) єдиний податок зменшиться з 10 до 7%.

"Ми очікуємо позитивний ефект від зниження ставок даного податку. Оскільки ці зміни сприятимуть переходу платників із загальної системи оподаткування на спрощену і виведення оподатковуваних доходів з "тіні", - прогнозує Хоцянівська.

В цілому позитивний ефект для доходів держбюджету від прийняття законопроекту №10687 оцінюється його авторами на рівні 3 млрд.грн.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини