RU

Податкова хоче допомогти аграріям стати чесними й багатими

14.06.2012, 16:47
Податкова хоче допомогти аграріям стати чесними й багатими - Фото
Олександр Клименко (фото - sta.gov.ua)
Державна податкова служба України сподівається, що підтримка аграріїв за рахунок податкових пільг призведе до підвищення інвестиційної привабливості сільського господарства. Про це заявив голова ДПС України Олександр Клименко під час зустрічі з представниками агропромислового комплексу в Одесі.

"Державна підтримка вітчизняного аграрного сектора за рахунок податкових пільг повинна отримати віддачу у вигляді реальних інвестицій в розвиток інфраструктури та оновлення обладнання, збереження потенціалу земельних ресурсів, на підтримку і розвиток українських сіл та їхніх жителів", - зазначив Клименко, якого цитує прес-служба ДПСУ .

Клименко нагадав, що в рамках спеціального режиму оподаткування сільгоспвиробникам в минулому році залишили на розвиток 13,2 млрд. грн. нарахованих сум ПДВ. У поточному році державна підтримка за цією методикою становить 4,9 млрд.грн. Такі преференції мають 15,7 тис. платників.

Разом з тим, за словами голови податкової, позитивна динаміка розвитку АПК дозволила підвищити податкові надходження від підприємств галузі. Так, минулого року сільгоспвиробники перерахували до бюджету 20,1 млрд.грн., що на 3,2 млрд.грн. більше ніж у 2010 році. У січні-квітні поточного року до бюджету вже сплачено 5,3 млрд.грн.

"Але є одна проблема - сільгоспвиробників часто використовується в схемах ухилення від оподаткування. Пільгові суми витрачаються не за призначенням - за нашими підрахунками, не менше 20% "тіні" ховається саме в АПК. І наше спільне завдання - зробити так, щоб інвестиції та державна підтримка були спрямовані на тих, хто здатний скористатися цим на користь державі ", - підкреслив Клименко.

Враховуючи це, керівник податкової також виступив з ініціативою створення спільної робочої групи, до якої увійдуть представники ДПСУ та Федерації роботодавців агропромислового комплексу і продовольства України. Експерти цієї групи будуть працювати над поліпшенням адміністрування земельного податку та вирішенням питань оподаткування аграрної галузі.

Досьє на Олександра Клименка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини