Податкова хоче допомогти аграріям стати чесними й багатими

14.06.2012, 16:47
Податкова хоче допомогти аграріям стати чесними й багатими - Фото
Олександр Клименко (фото - sta.gov.ua)

ДПСУ ініціює роботу над поліпшенням адміністрування земельного податку та вирішенням питань оподаткування аграрної галузі

Державна податкова служба України сподівається, що підтримка аграріїв за рахунок податкових пільг призведе до підвищення інвестиційної привабливості сільського господарства. Про це заявив голова ДПС України Олександр Клименко під час зустрічі з представниками агропромислового комплексу в Одесі.

"Державна підтримка вітчизняного аграрного сектора за рахунок податкових пільг повинна отримати віддачу у вигляді реальних інвестицій в розвиток інфраструктури та оновлення обладнання, збереження потенціалу земельних ресурсів, на підтримку і розвиток українських сіл та їхніх жителів", - зазначив Клименко, якого цитує прес-служба ДПСУ .

Клименко нагадав, що в рамках спеціального режиму оподаткування сільгоспвиробникам в минулому році залишили на розвиток 13,2 млрд. грн. нарахованих сум ПДВ. У поточному році державна підтримка за цією методикою становить 4,9 млрд.грн. Такі преференції мають 15,7 тис. платників.

Разом з тим, за словами голови податкової, позитивна динаміка розвитку АПК дозволила підвищити податкові надходження від підприємств галузі. Так, минулого року сільгоспвиробники перерахували до бюджету 20,1 млрд.грн., що на 3,2 млрд.грн. більше ніж у 2010 році. У січні-квітні поточного року до бюджету вже сплачено 5,3 млрд.грн.

"Але є одна проблема - сільгоспвиробників часто використовується в схемах ухилення від оподаткування. Пільгові суми витрачаються не за призначенням - за нашими підрахунками, не менше 20% "тіні" ховається саме в АПК. І наше спільне завдання - зробити так, щоб інвестиції та державна підтримка були спрямовані на тих, хто здатний скористатися цим на користь державі ", - підкреслив Клименко.

Враховуючи це, керівник податкової також виступив з ініціативою створення спільної робочої групи, до якої увійдуть представники ДПСУ та Федерації роботодавців агропромислового комплексу і продовольства України. Експерти цієї групи будуть працювати над поліпшенням адміністрування земельного податку та вирішенням питань оподаткування аграрної галузі.

Досьє на Олександра Клименка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Спонсорский проектЖизнь после Google, или Почему вам стоит разместить свое приложение в Huawei AppGallery