RU

Податкова готова поліпшити життя підприємцям

02.10.2012, 09:26
Податкова готова поліпшити життя підприємцям - Фото
a0b37d6238c94312869730f1db8d0198.jpg
Державна податкова служба України спільно з Міністерством фінансів розробили проект Закону "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо подальшого вдосконалення адміністрування податків і зборів".

Як повідомляє прес-служба податкової, запропоновані зміни будуть сприяти розвитку вітчизняного бізнесу. Зокрема, передбачено зниження ставок для малих і середніх підприємств: платники єдиного податку 5 і 6 групи будуть платити не 7 і 10%, а лише 5 і 7% відповідно. Крім того, для цих категорій підприємців скасовані обмеження за кількістю найманих працівників.

До того ж платники другої групи будуть звітувати перед ДПСУ раз на рік, а не щокварталу, як зараз. У законопроекті також передбачено введення електронної форми заповнення заяви про перехід на спрощену систему оподаткування.

Законопроектом запропоновано обов'язкове застосування реєстраторів розрахункових операцій, які будуть стосуватися виключно платників податків, що знаходяться на 3-6 групі єдиного податку. Ці підприємства вже працюють із застосуванням касових апаратів, законопроект спрямований на встановлення більш жорстких вимог до застосування РРО підприємствами групи luxury (а саме реалізаторів цінних годинників, ювелірних виробів, коштовної побутової техніки і т.д.). За словами фахівців податкової, таке нововведення стане першим кроком до введення податку на розкіш.

У податковій підкреслюють, що підприємців (1-2 група), які працюють на ринках норма не торкнеться.

Інших повноважень ДПСУ в разі прийняття змін до кодексу не отримає. А саме, в законопроекті не передбачено право податкової самостійно списувати кошти з рахунків компаній, які мають податковий борг. Також податкова не матиме права забирати власність платника податку, що перебуває в податковій заставі. Такі операції будуть здійснюватися, як і зараз, виключно за рішенням суду. Крім цього, в законопроекті не йдеться про ліквідацію податкових пільг.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини