Податкова амністія: українцям запропонують знижену ставку

12.09.2019, 12:31
Податкова амністія: українцям запропонують знижену ставку - Фото
Фото: depositphotos.com

На сайті Верховної Ради з'явився законопроект №1232 про застосування спецдекларування (податкової амністії) за порушення фізособами податкового законодавства, за авторством глави фінансового комітету ВР Данила Гетманцева.

У пояснювальній записці до документу наголошується, що мета податкової амністії - збільшення дохідної частини бюджету і повернення грошей в Україну.

Вона не буде застосовуватися до активів і доходів, отриманих злочинним чи корупційним шляхом, а також до тих, які були виявлені податківцями за результатами перевірки до 1 січня 2020 року, говориться в законопроекті.

Інформація, отримана податківцями під час податкової амністії, буде конфіденційною. Її не зможуть розголошувати без письмової згоди декларанта.

Щоб скористатися правом на спецдекларування, платники податків повинні подати спецдекларацію з 1 січня по 31 березня 2020 року і сплатити податкові зобов'язання по прихованих доходах (активах):

  • 5% для валютних цінностей, рухомого і нерухомого майна, цінних паперів, часток (паїв) у майні юридичних осіб, майнових прав на об'єкти інтелектуальної власності та/або фінансових інструментів;
  • 10% для всіх інших майнових прав;
  • 2,5% для активів, за які були куплені облігації внутрішньої державної позики (ОВДП).

Перед подачею спецдекларації усі декларовані активи потрібно розмістити на рахунках в банках України. Там вони повинні зберігатися не менше 365 календарних днів, наступних за 31 березня 2020 року.

Протягом 90 днів після 31 березня 2020 року контролюючі органи можуть провести експертну оцінку активів, заявлених в спеціальній декларації.

Доходи на суму 100 000 грн будуть вважатися підтвердженими без подання спеціальної декларації та амністованими без будь-яких додаткових умов. Сплата податків по них не буде потрібна і податкові перевірки джерел отримання цих доходів не будуть проводитися.

Александра Шмыкова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИсторииСмерть доктора Басика. История медика, который покончил с собой после коронавируса