RU

Податковій віддадуть контроль угод з майном громадян

13.12.2011, 10:46
Податковій віддадуть контроль угод з майном громадян - Фото
dfd16839e724147cf00cfda587874330.jpg
Фізичним особам, які продають нерухомість і автомобілі, стане складніше ухилятися від оподаткування.

Як пише Комерсант-Україна в публікації "Оціночна пропозиція", учасники ринку погоджуються, що прийняття закону дозволить збільшити податкові платежі, але монополізація галузі спричинить подорожчання послуг оцінювачів.

Член комітету з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики Андрій Пінчук подав до парламенту законопроект N9574, що пропонує внести до Податкового кодексу поправки, якими контроль за сферою оцінювання буде передано від Фонду держмайна (ФДМ) та Державного агентства земельних ресурсів Державної податкової служби (ДПС). Як пояснив виданню Пінчук, це необхідно, щоб виключити можливості заниження оціночної вартості майна та виведення з тіні операцій на ринку нерухомості та купівлі-продажу транспортних засобів. "Норми будуть поширюватися тільки на фізичних осіб. Зараз при операціях купівлі-продажу оціночна вартість об'єкта, тобто база оподаткування, занижується вдвічі", - говорить він. Тому для отримання до держбюджету 2 млрд.грн. депутат пропонує реформувати галузь.

Відповідно до законопроекту, ДПС створить реєстр суб'єктів оціночної діяльності, наділених правом визначати вартість майна та майнових прав для розрахунку і сплати податків і зборів. Оцінювачам необхідно буде відповідати ряду критеріїв, зокрема пройти податкову перевірку, аудит і іспит на відповідність вимогам якості. Зараз сертифікати суб'єктам оціночної діяльності (в Україні їх 3,5 тис.) видає ФДМ, і, за словами учасників ринку, протягом року вони проходять навчання та складають іспити. У проекті наголошується, що оцінювач несе повну відповідальність за визначення вартості майна, оскільки з цієї суми сплачується податок, і на неї орієнтуються при нарахуванні штрафів або при визначенні податкового боргу.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини