RU

Податки на працю: після введення карантину платежі ЄСВ впали, але потім підросли

28.04.2020, 17:35
Податки на працю: після введення карантину платежі ЄСВ впали, але потім підросли - Фото
Фото: David Schvarzenberg

Драматичного падіння платежів єдиного соціального внеску (ЄСВ) з початку дії карантину поки не відбулося. Про це свідчать дані Держказначейства, оприлюднені в дашборді  q.rating.zone, котрий відстежує вплив карантину на економіку.

Читайте нас у Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Помітне просідання рівня надходжень було відзначено лише в останню декаду березня. З 21 до 31 березня включно до держбюджету надійшло 6,35 млрд грн ЄСВ, це на третину або 3,35 млрд грн менше, ніж у другій декаді березня (9,7 млрд грн), тобто, до початку карантину. Всього за березень зібрали 23,9 млрд грн, майже стільки ж як місяцем раніше (23,4 млрд) і навіть більше, ніж у січні (21,9 млрд).

Розмір ЄСВ - 22% і нараховується він із заробітної плати співробітників, його динаміка може говорити про те, що відбувається на ринку праці.


У першій декаді квітня було відзначено зростання до 8,14 млрд грн, але в другій декаді надходження знову обвалилися до 6,3 млрд грн. В цілому за 20 квітневих днів надходження ЄСВ склали 14,5 млрд грн, це на 3 млрд менше, ніж за аналогічний період у березні.

Крім того, в дашборді наводиться інформація про зміну рівня сплати ЄСВ за видами економічної діяльності. У негативну зону потрапив ряд галузей, які найбільше постраждали від введення обмежувальних заходів через поширення коронавірусу.

У березні в порівнянні з лютим відрахування в транспорті впали на 3,3%, майже на 3,8% просіли платежі в сфері роздрібної та оптової торгівлі, заклади громадського харчування сплатили майже на 4% менше, на 5% впали платежі в сфері операцій із нерухомим майном .

Для збільшення натисніть на картинку

Податки на працю: після введення карантину платежі ЄСВ впали, але потім підросли

Підписуйтесь на розсилки Liga.net - тільки головне у вашій пошті

  • Із 18 березня 2020 року набули чинності законодавчі зміни для підтримки платників податків у період карантину. Йдеться про Закон від 17.03.2020 р.  № 533 і Законі від 30.03.2020 р.  № 540-IX. Серед їх положень - зміни до прикінцевих та перехідних положень Закону про єдиний соціальний внесок.
  • З початку карантину більше 71 000 осіб зареєструвалися в службі зайнятості як безробітні. Що стосується неофіційного безробіття - то число тих, хто втратив роботу, але з різних причин не став на біржу праці, оцінюється в близько 3 млн осіб. Про те, як подати документи в центр зайнятості можна дізнатися тут.
Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини