RU

Податки, митниця і силовики. Скарг від бізнесу стало більше

08.11.2019, 10:17
Податки, митниця і силовики. Скарг від бізнесу стало більше - Фото
Фото: depositphotos.com

Рада бізнес-омбудсмена за третій квартал 2019 року одержала 428 скарг від підприємств на неправомірні дії державних органів, що на 8% більше за попередній період. Інформація про це оприлюднена на сайті бізнес-омбудсмена.

Більшість скарг подали українські компанії (87%) і лише 13% - підприємства з іноземним капіталом.

В основному скаржилися бізнес-омбудсмену на дії влади представники малого і середнього бізнесу (70%). Найбільш активними галузями стали оптова торгівля (28%), промислове виробництво (14%), нерухомість (8%), сільське господарство (8%), а також приватні підприємці (9%). Майже половина скарг (49%) надійшла з Києва та області.

"Зростання кількості скарг, головним чином, обумовлене збільшенням кількості звернень за всіма ключовими предметами податкових питань. Найчастіше компанії зверталися за допомогою в оскарженні результатів податкових перевірок. Підприємці також більше скаржилися на блокування податкових накладних. Електронне адміністрування ПДВ було третьою найпоширенішою податковою проблемою для підприємств. Кількість скарг на безпідставні кримінальні справи з податкових питань, хоча і повільними темпами, але також зросла порівнюючи з попереднім періодом", - зазначив бізнес-омбудсмен Марчін Свенчицький.

За даними ради бізнес-омбудсмена, більшість скарг бізнесу були пов'язані з податковими питаннями (62%). Серед інших причин скарг бізнесу - дії правоохоронців (10%), державних регуляторів (7%), митні питання (6%), дії Міністерства юстиції (4%).

 

При цьому в Раді бізнес-омбудсмена відзначають зниження кількості скарг на дії силовиків, водночас бізнес більше звертається за захистом із митних питань і через неправомірність дій державних реєстраторів.

"За весь час роботи Рада отримала 108 скарг на неправомірні дії державних реєстраторів. Це менше 2% загальної кількості звернень, але сам факт можливості захоплення бізнесу в Україні дуже лякає українських і іноземних інвесторів. Рада системно вивчила це питання і представила 22 рекомендації держорганам. Однак лише третина з них імплементована, тому ми закликаємо нову владу посилити боротьбу з рейдерством", - зазначив Свенчицький.

Рада бізнес-омбудсмена оцінила фінансовий ефект від своєї роботи за квартал в 564 млн грн, а з початку діяльності - в 17,6 млрд грн.

Читайте російською: Налоги, таможня и силовики. Жалоб от бизнеса стало больше

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини