RU

Плюс 60 млрд грн до бюджету: Кабмін хоче отримувати більше податків від великого бізнесу

12.05.2021, 17:03
Плюс 60 млрд грн до бюджету: Кабмін хоче отримувати більше податків від великого бізнесу - Фото
Ілюстративне фото: depositphotos.com

Кабінет міністрів схвалив законопроєкт про внесення змін до Податкового кодексу, який дозволить збільшити податкові надходження на 60 млрд грн на рік. Про сьогодні, 12 травня, повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль після засідання уряду.

Законопроєкт стосується представників великого бізнесу, які могли ухилятися від оподаткування, заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Він підкреслив, що податки не будуть підвищувати для фізосіб, ФОПів, малого і середнього бізнесу.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Міністр фінанcів Сергій Марченко заявив, що для отримання понад 60 млрд грн документом планують внести зміни в чотирьох сферах.

Ставки окремих податків

Документом пропонується привести у відповідність з макропоказниками ставки окремих податків. Зокрема – плати за використання води і лісів, екологічного податку та акцизу на алкоголь. Це повинно принести 1,6 млрд грн.

Видобуток корисних копалин і акциз

Законопроєкт передбачає боротьбу з ухиленням від сплати рентного платежу за видобування корисних копалин та акцизів на тютюнові вироби. Це повинно принести 4,5 млрд грн. Також пропонується дозволити податкові перевірки за наявності доказів у незаконному обороті палива.

Тіньове використання землі

Документ пропонує ввести мінімальний податок з 1 гектара товарної с/г землі розміром 4,5% від вартості землі. Також хочуть обмежити відшкодування ПДВ для посередників із продажу споживчих товарів. Це повинно принести ще 13,3 млрд грн.

Підвищення повноти сплати податків

Для цього пропонують обмежити виїзд за кордон глав компаній-боржників і почати стягнення податкових боргів без звернення до суду в деяких ситуаціях. У цьому ж блоці пропонується почати оподаткування земельних ділянок, які використовуються без оформленого права власності або використання.

Документ також повинен звільнити від сплати ПДФО і військового збору кредитні програми "5-7-9" і "Доступна іпотека".

  • 22 квітня 2021-го ЕП повідомила, що президент Володимир Зеленський вирішив "зазирнути в кишені" найбільш багатих громадян України. Цей законопроєкт стосувався змін до Податкового кодексу і був покликаний принести до бюджету додатково 50 млрд грн на рік.
  • 11 травня Шмигаль заявив, що можливе підвищення податків стосуватиметься окремих напрямків. Деталі – тут.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Александр Мясищев
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини