RU

Platts Gas: ЄС заповнив газосховища, головна альтернатива - ПСГ України

07.07.2020, 12:55
Platts Gas: ЄС заповнив газосховища, головна альтернатива - ПСГ України - Фото
ПСГ України (фото: Укртрансгаз)

Українські підземні газосховища (ПСГ) розглядаються, як одна з головних альтернатив уникнути швидкої кризи на європейському ринку зберігання газу. Про це пише енергетичне агентство Platts Gas.

Наповненість європейських газосховищ склала на початку липня 80%, і до серпня досягне 100%. Це на 2 місяці раніше, ніж досягається максимальна наповненість газосховищ у Європі.

За останні 5 років тільки в 2019 році газосховища в ЄС були заповнені повністю, але пікова заповнюваність припала на листопад. Головною причиною надлишку газу в сховищах агентство називає невикористаний газ через низький попит, закачаний ще в 2019 році. У квітні 2020 року наповненість газосховищ становила рекордні 57%. Зазвичай, у цей період року наповненість найнижча і коливалася в діапазоні 20-40% з 2015 року.

На думку агентства, існує два сценарії, при якому вдасться уникнути дефіциту потужностей для зберігання газу.

Перший - ціна на газ на європейському ринку продовжить зростання, і газ стане вигідніше продавати, ніж зберігати. Зростання цін на газ у Євросоюзі відновилося на початку травня.

Другий - використовувати підземні газосховища (ПСГ) України. Не дивлячись на те, що газопровід зі Словаччини в Україну зупинений на плановий ремонт, європейським газотрейдерам все ще вигідно зберігати газ в Україні через низьку вартість зберігання і надлишкових вільних потужностей ПСГ, пише агентство.

НАК "Нафтогаз України" в Twitter повідомив, що за даними на 6 липня до українських ПСГ вже закачано 20 млрд куб м. А до початку опалювального сезону буде закачано 25,5-26,5 млрд куб. м газу.

  • Запаси газу в українських підземних сховищах в 2019 році досягли рекордних за останні дев'ять років 20 млрд кубометрів газу.
  • У квітні 2020 року Wood Mackenzie спрогнозував різкий попит на потужності української ПСГ з боку Європи.
  • У першому півріччі через надлишок газу в ЄС Газпром втратив 25% європейського ринку.

Приєднуйтесь до Instagram Liga.net - тут тільки те, про що ви не можете не знати

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини