RU

Платників податку на розкіш буде більше, ніж планувалося

25.11.2011, 10:08
Платників податку на розкіш буде більше, ніж планувалося - Фото
6d9c176488dfc247eb980219e2c1d9e7.jpg
Команда віце-прем'єра Сергія Тігіпка переглянула власну ініціативу щодо введення податку на багатство. Після її доопрацювання запропоновано знизити площу об'єктів нерухомості та об'єм двигунів автомобілів, які оподатковуються, а також ввести диференціацію ставок для земельних ділянок залежно від їх місцезнаходження. Експерти впевнені, що без введення непрямої оцінки витрат та доходів громадян навіть в допрацьованому вигляді податок працювати не буде. Про це пише КоммерсантЪ-Украина в публікації "Богачи измельчают".

Віце-прем'єр-міністр - міністр соціальної політики Сергій Тігіпко вчора оприлюднив допрацьовані зміни до Податкового кодексу, які стосуються запровадження з 1 січня податку на багатство, з урахуванням понад 200 пропозицій громадськості. Більшість зауважень стосуються завищених показників площі об'єктів нерухомості, які підпадатимуть під оподаткування, - 300 кв.м для квартир і 600 кв.м для житлових будинків. Розробники вирішили знизити цю планку до 200 і 400 кв.м. Ставка залишилася колишньою - 2% від мінімальної зарплати за 1 кв.м (з 1 грудня мінімальна зарплата становитиме 1004 грн.). Цікаво, що податок на нерухомість, який буде застосовуватися з 1 липня, передбачає більш високий поріг оподаткування - 250 кв. метри, зауважує видання.

Розширюється і коло неоподатковуваних автомобілів: поріг для об'єму їх двигунів зменшується з 4 тис. до 3,4 тис. куб.см, щоб залучити до сплати податку власників таких моделей, як Infiniti, Lexus, Porsche. Щоб податок не торкнувся старих машин, використовуватиметься понижуючий коефіцієнт до ставки податку, яка становить 20% МЗ за кожні 100 куб.см. Залежно від терміну використання автомобіля коефіцієнт складе від 1 (нові та до 5 років) до 0,2 (понад 15 років).

Екс-заступник міністра фінансів, президент Академії фінансового управління при Мінфіні Тетяна Єфименко зазначає, що ефект від податку можна отримати, тільки якщо використовувати непрямі методи оцінки доходів і витрат фізосіб. На думку Єфименко, необхідно почекати з введенням оподаткування нерухомості, тому що відповідний реєстр все ще не підготовлено.

Глава Всеукраїнської асоціації автоімпортерів і дилерів Олег Назаренко підтверджує, що без використання непрямих методів залучити велику кількість багатіїв до сплати податку не вдасться. Ефективніше було б стягувати податок не з власників, а з покупців автомобілів. "Чиновники, наприклад, самі не купують, завжди через третіх осіб", - відзначає він. Назаренко вказує і на те, що під дію податку підпадуть старі автомобілі з великим об'ємом двигуна, такі як Nissan Navara, які використовуються джиперами в спортивних перегонах.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини