RU

План порятунку США $1,9 трлн і $1400 кожному. Байден розповів, що зробить з економікою

15.01.2021, 11:35
План порятунку США $1,9 трлн і $1400 кожному. Байден розповів, що зробить з економікою - Фото
Джо Байден (Фото: Andrew Harnik/EPA)

Новообраний президент США Джо Байден виступив із пропозицією щодо нового пакета економічних стимулів на суму $1,9 трлн. Про це пише Аxios.

Стратегія Байдена, що отримала назву "План порятунку Америки" передбачає гроші на боротьбу із поширенням вірусу, вакцинацію мільйонів американців і надання прямої допомоги людям у вигляді додаткових $1400 готівкою.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

У своїй промові Байден сказав, що COVID-19 і його економічні наслідки – дві найбільші проблеми, з якими на даний момент стикаються американці.

Його пропозицію з видатків буде розділено на три частини: $400 млрд планує витратити на боротьбу з вірусом, $1 трлн хочуть виділити у вигляді прямої допомоги сім'ям і окремим особам, ще $440 млрд піде на допомогу громадам і підприємствам, які найбільше постраждали від пандемії.

Ці виплати включають:

– платежі розміром $1400 для кожного американця, які повинні бути додані до чеків на $600, які Конгрес затвердив минулого місяця. Таким чином громадяни США отримають по $2000;

– підвищення страховки з безробіття з $300 до $400 на тиждень і продовження її до вересня;

– виділення приблизно $20 млрд на національну програму вакцинації і ще $140 млрд на тестування та інші інвестиції в практику охорони здоров'я;

– 14 тижнів оплачуваної відпустки для осіб, які здійснюють догляд за людьми із симптомами COVID-19;

– підвищення мінімальної заробітної плати в країні до $15 за годину, а також скасування мінімальної заробітної плати та мінімальної заробітної плати для людей з обмеженими можливостями.

Байден заявив, що він знає, що його пропозиція "не дешева", але, за його словами, великі витрати зараз зменшать довгостроковий економічний збиток, заподіяний пандемією.

Пропозиція Байдена буде розглянута в законодавчому "звичайному порядку", йому знадобиться 60 голосів у Сенаті. Лідери демократів у Конгресі США вже привітали програму новообраного президента. План також підтримав лідер меншості в Сенаті Чак Шумер.

  • 21 грудня Лідери палати представників і сенату США узгодили другий пакет підтримки економіки. Він включав стимулюючі чеки по $600 для більшості громадян США. Виплати $600 чинний президент США Дональд Трамп називав "сміхотворними" і вимагав збільшити до $2000.
  • 29 грудня палата представників Конгресу США вирішила збільшити виплати американцям до $2000.
  • 8 січня Байден заявив, що готує пакет допомоги на "трильйони доларів", який збільшить до $2000 виплати для американців. Він також обіцяв виділити "мільярди доларів", щоб уникнути звільнення держпрацівників.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини