RU

Північний потік-2 завдасть удару по енергобезпеці Європи - США

07.10.2019, 15:11
Північний потік-2 завдасть удару по енергобезпеці Європи - США - Фото
Рік Перрі (фото: Florian Wieser/EPA)

Газопровід Північний потік-2 збільшить вплив Росії на зовнішню політику Європи. Про це заявив Міністр енергетики США Рік Перрі на енергетичному форумі в литовському Вільнюсі, повідомляє агентство Delfi.

"Це збільшить вплив Росії на зовнішню політику Європи, а Європа стане більш вразливою в плані перебоїв із постачанням", - заявив він.

За його словами, Північний потік-2 та Турецький потік, які прокладаються з Росії до Німеччини й Туреччини, "дозволять Москві до кінця десятиліття припинити транзит газу через Україну".

"Північний потік-2 завдасть нищівного удару по енергетичній різноманітності та безпеці Європи", - сказав американський міністр.

Перрі додав, що газопровід "стане єдиним джерелом постачання з єдиної країни, яка буде постачати цей газ по одному маршруту, й буде постачати його, використовуючи залежні держави".

Він підкреслив, що енергетичну безпеку Європи може підвищити скраплений природний газ (СПГ) із США, який за даними Міжнародного агентства з атомної енергії, допоміг Європі заощадити в минулому році $8 млрд.

За словами міністра, Вашингтон намагатиметься зміцнити зв'язки в енергетиці з країнами Центральної та Східної Європи. Для цього будуть сформовані чотири робочих групи, відповідальні за ефективність енергетики та оновлювані джерела енергії, ядерну енергетику, безпеку постачання і захист критичної інфраструктури. Останню групу очолить Литва.

Також планується створити експертні команди, які будуть допомагати державам ідентифікувати прогалини в енергосистемах, включно з ризиком кібернетичних атак.

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини