Північний потік-2. WSJ розповіла, як Київ допомагав Вашингтону із санкціями

Двоє українських лобістів чотири роки домагалися введення санкцій проти газопроводу "Північний потік-2" в адміністрації президента США Дональда Трампа. Про це стало відомо виданню The Wall Street Journal, повідомляє Deutsche Welle.
За даними WSJ, українськими лобістами були представник НАК "Нафтогаз України" Вадим Гламаздін і співробітник Ради національної безпеки України Олександр Харченко. Вони шукали вразливі місця в проєкті газопроводу. З американської сторони їм сприяли сенатор-республіканець Тед Круз і сенаторка-демократ Джина Шахін.
Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини
WSJ пише, що для добудови Північного потоку-2 російське судно-трубоукладач "Академік Черський" необхідно було переобладнати під труби більшого діаметру. Нові санкції США будуть націлені саме на компанії, які займаються переобладнанням, страхуванням, інспекцією і сертифікацією газопроводу.
"Тепер українці відчувають, що знаходяться в двох кроках від успіху", – пише The Wall Street Journal.
Як заявив Вадим Гламаздін, ці санкції будуть "останнім цвяхом у кришку труни цього проєкту". Після їхнього введення не буде ніякого практичного способу закінчити проєкт, зазначив він.
Вадим Гламаздін – колишній заступник міністра Кабінету міністрів України. На посаді заступника міністра Гламаздіна звинувачували в затягуванні процесу узгодження законопроєкту про ринок електроенергії. Станом на 2019 рік був уповноваженим із роботи з органами держвлади в Нафтогаз України.
Гламаздін також був заступником директора Центру досліджень енергетики. За даними УП, співзасновником центру був Іван Плачков, голова наглядової ради "Київенерго" Ахметова. Керівником згаданого Центру досліджень енергетики був Олександр Харченко.
Читайте також: За Байдена Північний потік-2 можуть "заморозити" назавжди – Bild
- У грудні 2019 року США ввели санкції щодо трубоукладачів Північного потоку-2. У відповідь у ВАТ "Газпром" заявили, що будівництво газопроводу буде завершене російськими потужностями.
- 24 вересня в МЗС РФ визнали, що американські санкції загрожують будівництву Північного потоку-2.
- 7 жовтня польський регулятор оштрафував Газпром на $7,6 млрд за будівництво Північного потоку-2.
- 11 жовтня Bloomberg повідомив, що санкції проти Північного потоку-2 включать до законопроєкту про оборону США. Вони націлені на страхові і сертифікаційні компанії, які працюють із російськими судами над завершенням газопроводу.
- 23 листопада Білий дім почав повідомляти компаніям-будівникам газопроводу про можливі наслідки санкцій.
Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе
Комментарі