Північний потік-2 підвищує ризики ескалації війни проти України - Умланд

02.03.2020, 14:05
Північний потік-2 підвищує ризики ескалації війни проти України - Умланд - Фото
Будівництво Північного потоку-2 призупинено через санкції США (фото: Газпром)

Росія почала агресію проти України після зменшення залежності від транзиту газу через країну із запуском обхідного газопроводу Північний потік-1, а тому Північний потік-2 підвищує ризики ескалації війни проти України. Таку думку висловив старший науковий співробітник Інституту євроатлантичного співробітництва Андреас Умланд під час дискусії в Дипакадемії Відня 2 березня, передає  Укрінформ.

Він звернув увагу на те, що до завершення будівництва Північного потоку-1 тільки в Україні серед усіх країн регіону, які не були членами якогось із блоків або організацій (ЄС, НАТО, ОДКБ, Євразійський союз), РФ не вела війну.

"Подивимося із заходу на схід: Азербайджан - війна, Грузія - війна, Молдова - війна, Сербія - війна, Боснія і Герцоговина - війна, Косово - війна, Македонія - війна... Як думаєте, чому не було війни в Україні до 2012 року? Тоді ще Північний потік-1 не заробив. і коли він почав працювати в 2013 році, Росія почала спочатку торгову війну проти України, а в 2014 році відбулося вже й те, що було у всіх цих країнах, які не є членами цих чотирьох організацій", - зазначив Умланд.

На його переконання, розбіжності з приводу Північного потоку-2 будуть залишатися фундаментальними. У той час, як тисячі людей вмирають в російсько-українській війні, хтось продовжує говорити про ціни на енергоносії, зазначив політолог.

Він додав, що для російської еліти будівництво Північного потоку-2 - це ще і спосіб відмити гроші.

Читайте також: США вводять санкції проти Північного потоку-2. Що буде з "трубою Путіна" в обхід України?

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Что вы знаете о психотерапии?