RU

Північний потік-2 хочуть добудувати в червні – Bloomberg

15.01.2021, 10:43
Північний потік-2 хочуть добудувати в червні – Bloomberg - Фото
Північний потік-2 (Фото: nord-stream.com)

Основні роботи з будівництва газопроводу Nord Stream 2 завершаться в першій половині 2021 року. Про це повідомляє агентство Bloomberg, яке ознайомилося з графіком проведення робіт.

За інформацією агентства, роботи можуть бути завершені в червні. Сьогодні повинні початися роботи у водах Данії. Укладання труб відновиться у другій половині січня.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

"Nord Stream 2 AG планує завершити основні будівельні роботи на одній із ниток конфліктного російського газопроводу в першій половині 2021 року не дивлячись на санкції США, які заважали добудові протягом року", – пише агентство.

У Nord Stream AG 2 планують завершити роботи у водах Данії до середини останнього тижня травня. Після цього буде завершено будівництво в німецьких водах. Одна з двох гілок повинна бути побудована в червні.

З огляду на те, що судно Fortuna укладає труби зі швидкістю 0,4 кілометра на день, для завершення першої гілки може знадобитися більше часу. Це залежить від результатів буріння та погодних умов.

За словами Матеуша Кубяка, старшого аналітика варшавської консалтингової компанії Esperis, наявність графіка "не є гарантією" того, що одна з гілок Північного потоку-2 буде запущена в другій половині 2021 року.

"Спочатку потрібно подивитися, чи вдасться побудувати трубопровід. Друге питання – це введення в експлуатацію та сертифікація. Поки незрозуміло, чи підготували в Nord Stream 2 альтернативний план для цього", – сказав він.

Північний потік-2 – російський газопровід, який будується в обхід України з 2018 року. Його прокладають на дні Балтійського моря з Росії до Німеччини. Вартість будівництва оцінюють в $9,5 млрд євро. Єдиним акціонером проєкту є ВАТ "Газпром". При цьому п'ять європейських компаній обіцяли профінансувати 50% вартості проєкту. У грудні 2019 року будівництво призупинили через санкції США. Тоді газопровід був побудований на 96%.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини