Після зміни влади тиск на ПриватБанк посилився - глава банку

15.10.2019, 17:41
Після зміни влади тиск на ПриватБанк посилився - глава банку - Фото
Петро Крумханзл (фото: LIGA.net)

За словами голови правління ПриватБанку, його викликали на допити десять разів. Зокрема, його підозрюють у шпигунстві на користь Чехії

Глава правління  ПриватБанку Петро Крумханзл вважає, що з часу зміни влади в Україні тиск на банк почав посилюватися. Про це він розповів в інтерв'ю НВ Бізнес.

За словами Крумханзла, з травня поточного року топ-менеджери ПриватБанку почали отримувати повістки на допити, часто - за формальними і "дуже креативними" підставами, а сам глава банку ходив на допити приблизно десять разів.

"Я не хочу спекулювати. Але якщо подивитися на факти, то в той період, коли змінювалася влада в країні, збільшився тиск на банк", - сказав він.

У липні, в той день, коли відбувалося слухання в Апеляційному суді в Лондоні, Національне антикорупційне бюро (НАБУ) отримало рішення суду про примусову виїмку документів, пов'язаних з судовими процесами банку проти колишніх власників як в Україні, так і за кордоном, додав Крумханзл.

"Для нас було очевидно, що це дуже штучний привід, адже було реанімовано кримінальну справу дворічної давнини, а в рішенні суду стверджувалося, що банк збирається знищити всі документи. Ми передали документи слідчим і звернулися з листом до керівництва НАБУ, попросивши забезпечити конфіденційність документів, тому що їх витік може нашкодити захисту інтересів банку в судах. Через місяць ми отримали відповідь, дуже коротку і без гарантій конфіденційності", - говорить він.

Потім у вересні  три офіси банку "відвідали" озброєні автоматами підрозділи поліції, щоб вилучити за рішенням суду контракти з рекрутинговими компаніями та іншими консультантами.

"Але це, на нашу думку, був лише привід. Поліція зажадала весь масив документів за кілька років після націоналізації по нашій діяльності в судах, доступи до серверів і систем банку, до всієї корпоративної пошти", - пояснює глава Привату.

"І, звичайно, останнє з того, що відбувається, це тритижнева демонстрація перед нашою штаб-квартирою, як у Дніпрі, так і в Києві. Кілька сотень "співробітників" Нікопольського заводу феросплавів, як я розумію, стверджують, що банк винен їм гроші. У банку немає юридичних відносин, немає ніяких зобов'язань перед цією компанією. У нас є інформація, що пікет триватиме до середини грудня. Сподіваюся, що організатори забезпечать пікетників гарячою їжею і можливістю зігрітися", - уклав Крумханзл.

За словами Крумханзла, не було ситуацій, щоб телефонували з Офісу президента України.

"Але, наприклад, зареєстровано кримінальне провадження, в якому стверджується, що насправді я шпигун, який разом з іншими співробітниками банку намагається отримати державні секрети і передати їх іноземним урядам. Це, на мій погляд, вимагає великих фантазій. Перш за все, ні у мене, ні у моїх колег в банку немає доступу до державної таємниці. Це абсолютно божевільна ідея", - говорить він.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИсторииНе на того напали. Кто такой Сергей Стерненко. Часть II