RU

Після серії обшуків і затримань великі IT-компанії пригрозили піти з Росії

24.07.2020, 15:15
Після серії обшуків і затримань великі IT-компанії пригрозили піти з Росії - Фото
Фото: depositphotos.com

У Росії почастішали випадки переслідування IT-підприємців, це викликає стурбованість великих компаній, вони замислюються про можливість перенести свій бізнес в інші країни. Про це йдеться у відкритому листі Асоціації підприємств комп'ютерних та інформаційних технологій (АПКІТ), в яку входять понад 80 компаній, зокрема Acer, IBM, 1C, ABBYY і Лабораторія Касперського.

"ІТ-індустрія зіткнулася зараз із перевірками, обшуками, затриманнями, порушенням кримінальних справ і обранням жорстких запобіжних заходів, що ускладнюють ведення бізнесу, у справах п'ятирічної і більше давності, розгляд яких, на нашу думку, можливий у рамках адміністративного або арбітражного процесу", - йдеться в листі. Ці події сприймаються в IT-галузі як "загроза, що знижує в сприйнятті підприємців високотехнологічних галузей дружність російської юрисдикції і здатна підштовхнути їх до перенесення бізнесу в інші країни".

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

АПКІТ підкреслила, що "конкурентоспроможність тієї чи іншої юрисдикції залежить не лише від розміру податкових ставок і обсягу державних грантів", але і від "безпеки бізнесу, безпеки інвестицій, безпеки самих підприємців".

У листі не уточнюється, про які саме події йдеться. Як повідомляв РБК, у липні стало відомо про обшуки в офісах компаній Merlion, Інфосистеми джет, Ай-Теко і Maykor, а також Національної комп'ютерної корпорації (НКК). Причиною слідчих дій тоді було названо справу про картельну змову при постачанні техніки для Центральної виборчої комісії, заведену Федеральною антимонопольною службою в 2016 році. В рамках цієї справи було затримано президента НКК Олександра Калініна.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини