RU

Піщанська: Антимонопольний комітет активізує контроль на ринках ЖКГ

16.09.2020, 14:24
Піщанська: Антимонопольний комітет активізує контроль на ринках ЖКГ - Фото
Ольга Піщанська (Фото: прес-служба АМКУ)

Антимонопольний комітет України (АМКУ) активізує контроль на ринках житлово-комунальних послуг, заявила в інтерв'ю Інтерфакс-Україна глава комітету  Ольга Піщанська.

"Ситуація на них дуже чутлива для кожної сім'ї. Наприклад, наприкінці минулого року майже на чверть впали ціни на природний газ..., однак теплопостачальні компанії, користуючись своїм монопольним становищем і недосконалим регулюванням, не вжили жодних заходів для зменшення вартості відпущеної теплової енергії", – заявила Піщанська.

За її словами, комітет рекомендував теплопостачальним компаніям зробити відповідні перерахунки, і станом на червень 2020-го сума заощаджених коштів уже перевищила 3 ​​млрд грн.

Паралельно проводиться робота з Національною комісією, що здійснює держрегулювання в сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), і Мінрегіоном над розробкою нормативно-правових актів. Їх метою є запобігання зловживанню з боку монопольних утворень.

"Ще один напрямок нашої роботи – це забезпечення таких умов проведення конкурсів щодо поводження з побутовими відходами, які б забезпечили реальну конкуренцію між постачальниками цих послуг, у першу чергу, за ціною та якістю", – доповнила Піщанська.

За її словами, територіальні відділення Комітету взяли цю ситуацію під контроль на місцях.

"Там, де виконавців послуг призначили без конкурсу або були встановлені монопольно високі ціни на вивіз сміття, порушники будуть притягуватися до передбаченої законом відповідальності", – підкреслила глава АМКУ.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Сергей Чигирь
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини