RU

Пинзеника дивує бюджетна активність НБУ

02.10.2012, 15:53
Пинзеника дивує бюджетна активність НБУ - Фото
Віктор Пинзеник
Вересень не додав оптимізму у виконанні доходів державного бюджету. Про це сказав екс-міністр фінансів Віктор Пинзеник, коментуючи останні дані про виконання бюджету.

Як повідомляє прес-служба Пинзеника, за прийнятим парламентом законом, доходи загального фонду держбюджету за рік повинні зрости на 19,3%. У вересні ж (до вересня попереднього року) вони виявилися більше на 100 млн.грн., або всього на 0,5%, навів дані екс-міністр. При цьому він зазначив, що якщо порахувати динаміку без участі надзвичайно активного в останні місяці "податкового агента" - НБУ, то доходи вересня - менше торішнього вересня на 9,5% (у вересні 2011 року таких перерахувань НБУ не було). Це один з найгірших показників у цьому році, - констатував Пинзеник.

Всього, за даними, які навів економіст, з початку року (січень-вересень) в загальний фонд бюджету надійшло 208,5 млрд.грн., що на 9,9% більше відповідного показника попереднього року. Але щомісяця цей показник все більше знижується відповідно до затвердженої цифри (+19,3%), зазначив експерт.

Пинзеник зазначив, що все більше насторожує "високопродуктивна робота" такого "збирача податків" як НБУ. За його словами, якщо за дев'ять місяців цього року митниця збільшила надходження на 13,2%, податкова служба всього на 3,4%, то НБУ перерахував до бюджету в 2,2 рази більше, ніж у січні-вересні 2011 року. "Нацбанк вже місяць тому міг рапортувати про виконання річного плану доходів. Відсутність доступу суспільства до відповідної інформації не дозволяє говорити про природу таких надходжень. Але наростаюча активність інституту, який може придумувати гроші, не може не турбувати. Не тільки економістам, але кожному з думаючих людей зрозуміло, що бюджетна ситуація вимагає не заспокійливих заяв, а конкретних дій. І не тільки в площині доходів, але і непріоритетних витрат", - резюмував Пинзеник.

Досьє на Віктора Пинзеника
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини