RU

Пинзеник: Новорічного бюджетного дива не сталося

03.01.2013, 14:57
Пинзеник: Новорічного бюджетного дива не сталося - Фото
Віктор Пинзеник
Так прокоментував останні дані про виконання бюджету народний депутат з фракції УДАР Віктор Пинзеник.

Як повідомляє прес-служба політика, Пинзеник зазначив, що при затвердженому законом обсязі доходів загального фонду держбюджету в 322,2 млрд.грн. в державну скарбницю фактично надійшло 288,6 млрд.грн. Це, за підрахунками політика, на 33,6 млрд. (більш ніж на 10%) менше затвердженої цифри.

Приріст доходів загального фонду був схвалений у розмірі 21,2%. Фактично він опинився лише 8,6%, констатував він. При цьому податкова адміністрація збільшила надходження на 2,6%, митна служба - на 8,8%.

Крім того, беззастережний "податковий рекорд" встановив НБУ. За даними, які навів Пинзеник, Нацбанк перерахував в казну на 79% більше (23,6 млрд.грн.). Запланованої суми і в два рази більше, ніж у попередньому році. У грудні минулого року майже кожна четверта гривня надходжень до загального фонду йшла від НБУ. "Тривожна "податкова" активність НБУ", - резюмував політик.

Провал у виконанні доходів держбюджету, за підрахунками Пинзеника, може призвести майже подвоєння розміру дефіциту бюджету, який планувався на 2012 рік, і буде близьким до неприємних значень 2009-2010 років.

Очевидно, зазначив економіст, що непроста ситуація з казначейським рахунком протягом останніх місяців може призвести до існування значної частини дефіциту бюджету у вигляді нездійснених проплат, невиконаних бюджетних зобов'язань. Це вже сформований дефіцитний навіс до і так непростого бюджету 2013 року, зазначив Пинзеник. Очевидним, на його переконання, є і те, що бюджет 2013 має бути переглянутий і схвалений без дефіциту. "Слід подати так необхідний економіці та громадянам країни правильний сигнал - припинення життя в борг", - підкреслив політик.

Досьє на Віктора Пинзеника
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини