RU

Пинзеник вважає збитковою логіку газотранспортного консорціуму

04.03.2010, 11:25

Створення газотранспортного консорціуму за участю продавців і покупців газу суперечить логіці економічних інтересів. Так вважає екс-міністр фінансів України Віктор Пинзеник.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у прес-службі В.Пинзеника, політик зазначає, що інтереси продавців і покупців "блакитного" палива діаметрально протилежні інтересам транзитера. "Постачальники і покупці газу реалізовують свій економічний інтерес через ціну. І тільки транзитна компанія реалізовує його через ціну транзиту, яка стосується безпосередньо рівня цін газу, як у постачальників, так і у покупців. Неможливо поєднати ці інтереси в рамках загального володіння газотранспортною системою. Абсолютно очевидно, чиї інтереси стануть в такому випадку жертвою", - зазначає В.Пинзеник.

Він наголошує, що Україна має унікальну газотранспортну систему. "Цінність її не в трубі. Труб можна побудувати скільки завгодно, - зазначає економіст. - Унікальна цінність - в "акумуляторі" - газових сховищах, які акумулюють сезонний надлишок палива влітку, а взимку, коли споживання значно перевищує здобич, "розряджається", віддаючи надлишок", - зазначив політик.

Друга унікальна цінність української ГТС, за словами В.Пинзеника, - географічне розташування. "Функцію акумулятора здійснюють сховища, розташовані поблизу споживачів (на заході України). Віддалені від споживача сховища не можуть виконувати цю функцію. Для України газотранспортна система - це унікальний інструмент виходу на цивілізовані партнерські відносини з Росією щодо газових питань", - наголошує В. Пинзеник.

Нагадаємо, Президент України Віктор Янукович під час свого візиту до Москви, 5 березня, збирається порушити питання перегляду нинішніх контрактів.

Нагадаємо також, що В.Янукович є прихильником створення консорціуму з управління ГТС України.

Енергетична безпека: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини