RU

Пинзеник: Україні загрожує друга хвиля кризи

22.06.2010, 09:50

Україна найближчим часом не отримає кредит Міжнародного валютного фонду (МВФ) і її чекає чергова хвиля кризи. Про це заявив екс-міністр фінансів України Віктор Пинзеник на відкритій лекції у Школі бізнесу КІБІТ.

"Кредит МВФ, який отримала Україна при уряді Юлії Тимошенко, був наданий не для порятунку економіки України, а для підтримки комерційних банків з європейським капіталом. Оскільки, в іншому випадку криза, яка виникла в фінансово-кредитній сфері в Україні, могла б спричинити істотний підрив цього сегмента в Європі. Тобто МВФ "рятував" не Україну, а країни Європейського Союзу", - сказав В.Пинзеник, якого цитує прес-служба Школи бізнесу КІБІТ.

За словами В.Пинзеника, сьогодні ситуація змінилася - Європа стала незалежною від кризових явищ в Україні. "У самому Євросоюзі назріли власні фінансово-економічні проблеми, а отже, і кредитування України - не є першочерговим завданням" - сказав В.Пинзеник.

Перераховуючи чинники, що сприяють новій хвилі економічної кризи, він назвав дефіцит держбюджету, спад економіки, державний борг України і низьку інвестиційну привабливість.

Нагадаємо, 21 червня експерти місії МВФ прибули у Київ. Основною темою перемовин буде планування дефіциту держбюджету України.

Раніше Президент України Віктор Янукович заявив, що рішення МВФ про надання Україні кредиту буде прийнято до кінця червня. Уряд веде перемовини з МВФ про початок нової програми співпраці, що передбачає виділення кредиту в розмірі до $19 млрд. на 2,5 року.

Віктор Пінзеник: біографія та добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини