RU

Пінчук продає газовий бізнес - ЕП

03.02.2020, 12:05
Пінчук продає газовий бізнес - ЕП - Фото
Віктор Пінчук (Фото: прес-служба YES©2019. Фотограф: Олександр Індичий)

Український олігарх Віктор Пінчук і мільярдер Єн Тейлор готуються продати Geo Alliance. Про це повідомляє Економічна правда з посиланням на свої джерела.

Відзначається, що ця угода означає набагато більше, ніж просто продаж великого активу. Виходити з Geo Alliance Пінчук буде разом зі своїм партнером із цього бізнесу, найбільшим світовим трейдером вуглеводнів, нідерландською групою Vitol Єна Тейлора, а його вихід з українського ринку - це негативний сигнал потенційним інвесторам України.

Газодобувна компанія Geo Alliance розробляє 16 родовищ. Її формування почалося в 2004 році. У 2012 році 25% акцій Geo Alliance викупила нідерландська Vitol Group, чия мінімальна річна виручка складає $150 млрд. В 2017 році Vitol наростила свою частку в Geo Alliance до 50%.

Видання зазначає, що для обох сторін Geo Alliance грав роль вхідного квитка на український газовий ринок. В період президентської каденції Петра Порошенка структури Vitol самостійно, без компаній Пінчука, брали участь у конкурсі уряду на право розробки Юзівської ділянки вуглеводнів площею 7,9 тис кв км, але програли. У той же період, структури EastOne цікавилися купівлею газодобувної компанії Куб-газ, але поступилися Burisma Holdings Миколи Злочевського.

Один із бізнес-партнерів Пінчука, який побажав залишитися анонімним, інформацію про продаж Geo Alliance спростував. За його словами, він отримав її "з перших вуст", тобто від Пінчука. Але джерело ЕП наполягає на своєму і наводить три аргументи: рішення про продаж Geo Alliance розглядається Пінчуком паралельно з продажем банку Кредит Дніпро; Geo Alliance продається за погодженням з Vitol. Таким чином, мова йде про продаж 100% цього газового бізнесу; у Пінчука Geo Alliance оцінюють в $300 млн, але у Vitol цю ціну вважають відверто завищеною. За словами джерела ЕП, щоб виправдати заявлену вартість, засновник EastOne взявся "накачувати" свій газовий бізнес новими активами.

Можливий вихід нідерландської групи з ринку може символізувати чергову кризу вітчизняної газовидобувної галузі, викликану обвалом цін на паливо. "Якщо погано добувачам, то не минути лиха й їхньому основному контрагенту - групі "Інтерпайп" Пінчука. Її трубні заводи ще в 2019 році почали відчувати згортання виробничої програми УкрГазВидобування - найбільшого виробника вуглеводнів в Україні", - наголошується в матеріалі. Замістити замовлення цієї держкомпанії попитом з боку західних партнерів команда Пінчука не в силах, тому 2020 рік може стати для Інтерпайпу по-справжньому високосним, пише автор статті.

Читайте російською: Пинчук продает газовый бизнес - ЭП

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини