Пік боргових виплат. НБУ повідомив про різке скорочення міжнародних резервів

07.10.2020, 12:36
Пік боргових виплат. НБУ повідомив про різке скорочення міжнародних резервів - Фото
Фото: Єлизавета Сергієнко/пресцентр НБУ

Міжнародні резерви України скоротилися на 8,7% і склали $26,5 млрд за підсумками вересня. Про це повідомляє пресслужба Національного банку України.

За даними НБУ, станом на 1 вересня 2020 року міжнародні резерви становили понад $29 млрд. Таким чином, протягом місяця міжнародні резерви скоротилися на $2,6 млрд.

Скорочення міжнародних резервів у Нацбанку пояснюють проходженням через пік боргових виплат за зовнішніми зобов'язаннями.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новини

Загальний обсяг платежів з обслуговування і погашення держборгу і боргу, гарантованого державою, склав $2,6 млрд. З них $2,1 млрд було направлено на обслуговування і погашення єврооблігацій, а $417 млн ​​– на виконання зобов'язань перед МВФ.

У той же час за місяць валютні надходження на користь уряду склали $445 млн. З них $119 млн – від розміщення держоблігацій.

У вересні через активізацію ділової активності попит на валюту перевищував пропозицію. Щоб не допустити знецінення гривні, Нацбанк продав $231,5 мільйонів на міжбанку.

Актуальний розмір міжнародних резервів покриває 4,3 місяці майбутнього імпорту. У Нацбанку вважають прийнятним такий показник для виконання зобов'язань України та проведення необхідних операцій.

Читайте також: Розбір | "Курс на трьох". Хто впливає на долар і чого чекати далі? Прогноз до 9 жовтня

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Александр Мясищев
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

СпецпроектПогружение в Бабий Яр и цифровой двойник Киева. Как украинские айтишники сохраняют историю