RU

Підвищення пенсій. Із 1 січня зростуть виплати непрацюючим пенсіонерам

31.12.2020, 16:25
Підвищення пенсій. Із 1 січня зростуть виплати непрацюючим пенсіонерам - Фото
Ілюстративне фото: depositphotos.com

З 1 січня 2021 року розмір мінімальної пенсії за віком для безробітних пенсіонерів збільшиться до 2400 грн. Про це  повідомляє пресслужба Пенсійного фонду.

Читайте також: Якщо не буде пенсій. Як вибрати приватний пенсійний фонд і накопичити самому? Шість порад.

У відомстві уточнили, що збільшення продиктовано підвищенням мінімальної заробітної плати до 6000 грн. Для українців, які досягли 65-річного віку зі стажем роботи 35 років у чоловіків і 30 років у жінок, пенсія за віком складе 40% мінімальної заробітної плати.

Читайте також: Міністр соцполітики Лазебна: "Без накопичувальних пенсій доведеться підвищувати податки".

Згідно з релізом ПФУ, пенсіонерам, які звільняться з роботи в майбутньому, пенсійні виплати будуть нараховуватися з дати припинення робочої діяльності.

  • У 2020 році середня пенсія в Україні збільшилася на 400 грн до 3410 гривень. У міністерстві зазначають, що це стало можливим завдяки "комплексній програмі підвищення пенсій", в рамках якої підвищену пенсію отримали 10 млн українських пенсіонерів.
  • З 1 грудня мінімальна пенсія в Україні збільшилася на 57 грн, що передбачено законом про держбюджет на 2020 рік. Тепер мінімальна пенсія становитиме 1 769 грн. Це друге підвищення за рік, у липні пенсія збільшувалася на 74 грн. Крім поточних збільшень, урядом розроблено п'ятиступінчастий план щодо підвищення пенсій на 2021 рік.
Юлия Кузнецова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини