RU

Підтримка банків. НБУ ввів нові антикризові заходи

05.06.2020, 17:38
Підтримка банків. НБУ ввів нові антикризові заходи - Фото
Національний банк України (Фото: прес-служба НБУ)

Національний банк запровадив нові заходи з підтримки банківського сектору в умовах коронакризи. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Зокрема, до червня 2021 року регулятор не застосовуватиме до банків і банківських груп заходи впливу за порушення вимог достатності капіталу, ліквідності, кредитного ризику, обмеження операцій між банком і пов'язаними з інвестором за субординованим боргом особами.

У НБУ попереджають, що таке рішення буде діяти тільки в разі, якщо порушення виникли через негативний вплив карантину на показники діяльності банку або банківської групи. Однак рішення не буде поширюватися на банки, що всупереч рекомендації Нацбанку розподілили прибуток за 2019 рік, виплативши дивіденди.

У НБУ відзначають, що поки зберігається невизначеність щодо тривалості карантину і термінів, необхідних бізнесу для відновлення діяльності та належного обслуговування кредитів. "З огляду на це, прийняття постанови сприятиме активній роботі банків із позичальниками для пошуку прийнятних шляхів врегулювання заборгованості", - зазначила перший заступник глави НБУ  Катерина Рожкова.

При цьому регулятор продовжить постійний нагляд за усуненням банками та банківськими групами порушень. А порушники протягом 30 календарних днів від дня порушення мають подавати Нацбанку план дій із їх усунення або програму капіталізації, та щомісяця подавати звіти про її виконання.

Крім того, в процесі усунення порушень банк зобов'язаний дотримуватися встановлених обмежень у діяльності. Зокрема, це стосується операцій із пов'язаними особами, розподілу капіталу, виплати додаткових винагород топ-менеджменту тощо.

Антикризові заходи затверджено постановою НБУ від 4 червня №73, яка набирає чинності з дня, наступного за днем ​​офіційного опублікування, і діє до 1 червня 2021 року.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини