Підрядники зможуть будувати дороги без дозволу ДАБІ

05.02.2020, 13:52
Підрядники зможуть будувати дороги без дозволу ДАБІ - Фото
Фото: depositphotos.com

Міністр Владислав Криклій вважає, що скасування дозволів від ДАБІ прискорить відновлення автодоріг України

Кабінет міністрів скасував обов'язкове одержання підрядниками дозволу на початок робіт з будівництва доріг від Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ). Це відбувається в рамках експерименту уряду, що дозволяє витрачати час на самі роботи, а не на збір паперів. Про це повідомляє прес-служба Міністерства інфраструктури.

Відзначається, що сьогодні Кабінет міністрів прийняв розроблену Мінінфраструктури постанову "Про реалізацію експериментального проекту щодо проведення капітального ремонту автомобільних доріг загального користування".

Тепер підрядник зможе приступити до виконання робіт без дозволу ДАБІ, залучаючи до будівництва, реконструкції та ремонту доріг на конкурсних засадах незалежного інженера-консультанта в сфері дорожнього будівництва. Роботи будуть страхуватися на період їх виконання і гарантійного терміну якості, зате процедури максимально скоротяться.

Міністр інфраструктури Владислав Криклій підкреслив, що експеримент запроваджується до 1 січня 2022 року. Очікується, що в результаті його реалізації буде зекономлено до 4 місяців часу. Міністр додав, що в світовій практиці економія в результаті залучення інженера-консультанта становить до 15% від вартості будівництва.

Читайте також: Корупція при будівництві доріг - 10-15%. Перше інтерв'ю нового голови Укравтодору

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерський проєкт"Новий старт" після ковіду: Шлях Максима Гладченка, який мріє одягати національні збірні