RU

Перший своп-аукціон. НБУ задовольнив тільки 1,4% попиту

03.07.2020, 11:54
Перший своп-аукціон. НБУ задовольнив тільки 1,4% попиту - Фото
Фото: Єлизавета Сергієнко/прес-центр НБУ

У першому аукціоні своп процентної ставки 2 липня прийняли участь чотири банки. Загальний обсяг заявок склав 1,38 млрд грн, повідомляє прес-служба Національного банку України.

Уточнюється, що задоволені заявки двох банків на 20 млн грн. Середньозважена фіксована процентна ставка, запропонована цими банками в обмін на плаваючу ставку, яка визначається в залежності від значень індексу UONIA, становила 6,5%.

У НБУ пояснюють незначний обсяг укладених угод тим, що на першому аукціоні банки придивлялися до нового інструменту і намагалися визначити в ході торгів цінові орієнтири, які б влаштовували і їх, і Нацбанк.

Регулятор вважає, що задані цінові параметри стануть орієнтиром і очікує зростання попиту на цей інструмент. "Адже він дозволяє банкам знижувати власні процентні ризики при кредитуванні", - відзначають в повідомленні.

Крім того, в Нацбанку сподіваються на збільшення учасників, так як для участі в першому аукціоні не всі банки встигли укласти генеральні договори з регулятором і завершити процедури внутрішнього узгодження.

Наступний своп-аукціон має відбутися в серпні.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини